Ökoturisztikai fejlesztések a Duna-Dráva Nemzeti Parkban

2014. december 1., hétfő 06:00

kezzel-festett-dravai-kavicsok-foto-ddnp400-1417348014.jpgPécs, 2014. december 1. - Az ökoturisztikai szolgáltatások és a környezeti nevelés színvonalának növelését szolgálják a Duna-Dráva Nemzeti Park új fejlesztései, amelyek a közelmúltban fejeződtek be az igazgatóság bemutatóhelyein.

A Két folyó és egy hegy - új ökoturisztikai termékek a Dráva mentén, valamint a Papuk-hegységben elnevezésű, mintegy egymillió eurós uniós forrásból finanszírozott magyar-horvát program keretében sikerült úgy bővíteni a kínálatot, hogy az megfeleljen a modern turizmus és az iskoláskorú korosztály elvárásainak - írta a nemzeti park az MTI-hez eljuttatott tájékoztató anyagában.

 

Kiemelték, hogy a magyar félre jutó 345 ezer euróból, azaz mintegy 100 millió forintból Vízváron egy épület felújításával környezeti nevelési foglalkozásoknak otthont adó oktatóközpont létesült. Az oktatótermi foglalkozáson résztvevők ismeretszerzését projektor, vászon, laptop segíti, a madarász- és fotós programokon új távcsöveket, lessátort használhatnak a gyermekek.

hirdetés

 

A drávaszentesi Dráva Kapu Bemutatóközpontban egy úgynevezett madárrepatriáló létesült beteg madarak helyben való gyógyítására, az egyes madárfajok közelebbi megismerésére. Megújult a környező területek élővilágát bemutató tanösvény, új eszközöket vásároltak foglalkozásokhoz, egy gólyafészekhez pedig webkamerát helyeztek el, hogy láthassák a madarakat költési, fiókanevelési időszakban.

 

Béda-Karapancsán információs táblákat kapott a Boki-Duna halászati bemutatóhely tradicionális halászati eszközöket és módszereket bemutató létesítménye, Drávaszabolcson új tanösvény létesült, a Szentborbási Oktatási Központ melléképületének rekonstrukciója a drávai vízitúrázók kényelmét szolgálja, csakúgy, mint a vízitúra táborhelyeken készült esővédők.

 

A kölkedi Fehér Gólya Múzeum madármegfigyeléshez szükséges eszközökkel gazdagodott, az épület mellett elhelyezett padok, asztalok, továbbá az időjárásálló interaktív foglalkoztatók a szabadtéri környezeti nevelési foglalkozások iránt érdeklődők kényelmét szolgálják.

 

Az ökoturisztikai fejlesztések érintik a kerékpáros- és vízi turizmust túrakenuk, kerékpárok, továbbá a szállításukat szolgáló mikrobusz és utánfutó beszerzése révén.

 

A Duna-Dráva Nemzeti Park kitért rá, hogy a fejlesztésben érintett helyszíneken háromnyelvű, magyar, angol és horvát információs táblákat helyeztek el, amelyek a természeti értékek mellett a területre egykor jellemző gazdálkodási formákat is bemutatják. Ezen kívül térképek és különböző kiadványok is készültek, hogy felkeltsék a turisták érdeklődését, segítsék a tájékozódásukat.

 

Forrás: MTI, fotónkon: kézzel festett drávai kavicsok - forrás: ddnp.hu

Kapcsolódó cikkek

Pécs, 2014. július 1. - A magyar-horvát határon átnyúló kerékpárutak fejlesztési lehetőségeinek feltárását célzó Cross-Border Bike projekt részeként újabb találkozóra kerül sor. A projektrésztvevő Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt. ezúttal egy eszéki workshopra hívja Pécs, Baranya és Eszék kerékpárosait.

depi-1357148849.jpg

Télen a kevés napfény és a barátságtalan, hűvös időjárás nem csak múló rosszkedvet, súlyosabb esetben depressziót is könnyen okozhat. Annál is inkább, hogy ilyenkor nehezebben pótoljuk a fontos vitaminokat, és a téli szünet után a munkába való visszatérés is lehangolóan hathat. Ha valakinek ráadásul csalódást okozott a családi körben eltöltött karácsony, vagy a szilveszter, még nehezebben vág neki a januárnak, hiszen minden, ami élvezetes a télben, az már elmúlt ilyenkor, a tavasz pedig igen távol van még.

Budapest, 2014. december 22. - A karácsony sokaknak egyfajta személyiségpróbát is jelent, mert ilyenkor derülhet ki, miként tudják a vásárlási elvárások és a valódi érzelmek között az egyensúlyt megteremteni - állítja az ünneplés lélektanát kutató író, pszichológus.