A multikulti párhuzamos társadalmakat szül

2015. október 24., szombat 08:00

bevandorlok-ausztria400-1445630730.jpgMadrid, 2015. október 24. - A multikulturalizmus párhuzamos társadalmakat hoz létre Európában, ez pedig megkérdőjelezheti az európai élet pilléreinek számító értékeket - mondta Orbán Viktor abban a péntekre virradó éjjel adásba került interjúban, amelyet a spanyol Intereconomía TV nevű csatornának adott madridi látogatásakor.

A párhuzamos társadalmak azt jelentik, hogy az európai élet pillérei - a szólás- és a vallásszabadság, a jogegyenlőség, a nemek közötti egyenlőség - mind megkérdőjeleződhetnek. Ezért nem támogatja a párhuzamos társadalmakat - jelentette ki a kormányfő. Kifejtette, hogy ha az unióba érkezők megtartják saját, különböző értékeken alapuló közösségeiket, akkor az együttélés miatt előbb-utóbb az európaiaknak is el kell fogadniuk azokat. Így az egyetlen út nem engedni belépni őket, és nem hagyni, hogy párhuzamos társadalmakat hozzanak létre - mondta.

hirdetés

 

A magyar kormányfő szerint Európának meg kell őriznie értékeit, és ha komolyan veszi hagyományait, keresztény gyökereit, képes lesz újra virágozni és naggyá válni. Ugyanakkor hibának nevezte, hogy az Európai Unió alapvető dokumentumaiban nincsenek rögzítve az európai keresztény gyökerek. Anélkül pedig "hogyan is védhetnénk azokat?" - jegyezte meg. Hozzátette: a migrációs krízis jó alkalom arra, hogy világossá tegyük, az európai élet keresztény értékeken alapul.

 

Orbán Viktor utalt arra is, hogy "ha valaki velünk akar élni, annak először is fel kell fednie, hogy kicsoda, mik a szándékai, és minden ilyen kérdést tisztázni kell." De most nem ez történik - folytatta -, nem tudni, kik ők, nem tudni, mik a terveik, hogyan akarják fenntartani az eszméiket, nem tudni, hogy tiszteletben tartják-e kultúránkat, törvényeinket - mondta. Ez egy szabályozatlan, ellenőrizetlen folyamat, amelynek a definíciója invázió - hangsúlyozta.

 

Orbán Viktor kitért arra, hogy a migrációval kapcsolatos viták néha nem logikusak, mivel a kérdésnek több dimenziója is van. Az első, hogy milyen Európát szeretnénk, a párhuzamos társadalmakról szól. A második a demokratikus dimenzió, az hogy senki nem szavazott arról, ami jelenleg történik, hogy migránsok milliói érkeznek Európába. A harmadik pedig, hogy miként kell kezelni a válságot, mit kell tenni az érkezőkkel.

 

Hangsúlyozta: ahhoz, hogy a schengeni zónán belül szabadon lehessen mozogni, védeni kell a külső határokat. Görögországnak és Olaszországnak hot spotokat (uniós regisztrációs pontokat) kell létesíteni, szét kell választani a menekülteket és a gazdasági bevándorlókat. Ez egy hatalmas lépés lenne előre - hangsúlyozta a magyar kormányfő.

 

Forrás: MTI

 

Képünkön (MTI-fotó: Tréba Ákos): A szlovén-osztrák határ osztrák oldalán lévő Spielfeldnél kialakított tranzittáborból elindult illegális bevándorlók gyalogolnak Ausztria belseje felé október 23-án. Az osztrák hatóságok feladták a tábor őrzését, a táborlakók ugyanis több helyen megrongálták a kerítést, és kitörtek.

Kapcsolódó cikkek

boyan-slat-465x310-1435485523.jpg

Nem kis fába vágta a fejszéjét az a most húsz éves fiú, aki az óceánt szennyező hulladéktömeget távolítaná el a vizekről. Amikor ötlete megszületett, még csak 16 éves volt, azóta számos díjat nyert, többek között a hollandiai Delft Műszaki Egyetem 2012 Legjobb Műszaki Tervezése díját is.

Szerinte az általa kidolgozott módszerrel az óceánok tíz éven belül megtisztíthatóvá válnak.

dns400-1387060420.jpgNem kis vitát váltottak ki a londoni King's College kutatói legújabb eredményeikkel. Ezek ugyanis azt mutatják, hogy a gének nagyobb szerepet játszanak abban, ki milyen eredményesen tanul, mint az, hogy milyen oktatást kap és milyen környezeti hatásoknak van kitéve. A tizenegyezer ikerpár vizsgálata azt mutatja, ez leginkább a természettudományoknál érhető tetten.

Súlyosabb büntetésre számíthatnak azok a Kuangtung tartományi kormányzati tisztviselők és pártapparátusban dolgozók, akik megszegik a családtervezési politika rájuk vonatkozó szabályait - jelentette be a helyi vezetés szerdán. A közkeletű nevén "egykepolitika" a városokban és különösen az állami- és párttisztviselők számára kötelezően előírja, hogy nem lehet egynél több gyermekük. Kivételt képezhet, ha mindkét szülő egygyerekes családból való, vagy valamelyik nemzeti kisebbséghez tartoznak.