Legyőzte Egyiptomot a férfi kézilabda-válogatott

2014. december 23., kedd 21:00

mo-egyiptom-kezi1-400-1419364667.jpgPécs, 2014. december 23. - A félidei 13-15 után a magyar férfi kézilabda-válogatott 31-28-ra legyőzte az egyiptomi csapatot a Lauber Dezső Sportcsarnokban megrendezett barátságos mérkőzésen.

Az egyiptomiak - akik elődöntősek voltak az idei Afrika-bajnokságon - a januári, katari világbajnokságra készülnek, míg a magyarok első lépésként szeretnének kijutni a 2016-os lengyelországi Eb-re, majd később a riói olimpiára. A két gárda legutóbb a 2013-as spanyolországi vb-n találkozott, akkor 32-23-ra győztek a magyarok.

Talant Dujshebaev magyar szövetségi kapitány több alapjátékosnak pihenőt adott, sokakat szeretett volna kipróbálni, de ismét pályára lépett a sérüléséből felépült Nagy László. A szakvezető elmondása szerint minden nap, minden edzés, minden mérkőzés, amelyen együtt lehet csapatával, a fejlődést szolgálja. A karácsonyi szünet után január első felében két hétig újabb edzőtábor következik majd.

A Lauberben telt ház, azaz 3000 néző fogadta a csapatokat, amelyeknek az első öt percben nem sikerült betalálniuk. Jött a gyors időkérés, majd Császár büntetőt rontott. Ha Székely nem fogott volna ziccereket, akkor hamar ellépett volna a rivális.

Harsányi a 7. percben hétméteresből talált be, ekkor még csak 1-1 volt az állás. A vendégek sokáig lépéselőnyben voltak, végül a 18. percben sikerült őket utolérni (7-7). Nagy Kornél kiállítását jól kihasználta az egyiptomi csapat, alkalmanként szép gólokat dobva 10-7-re ellépett, de a magyar játékos visszatérve góllal segítette a felzárkózást.

A második félidő elején Mikler hétméterest hárított és a kemény védekezés révén a 38. percben újra egyenlő lett az állás (16-16). A 40. percben egy furcsa góllal először vezettek a magyarok: a blokkról messze előre vágódott labdára Pászor és az egyiptomi hálóőr rontott rá, a magyar játékos érte el és a földön csúszva az üresen maradt kapuba lőtt messziről.

Sorozatban lőtt négy góllal azonban megint elhúztak a vendégek, sok volt ekkor a hiba, az eladott labda a Dujshebaev-gárda támadójátékában. De innen is volt visszaút, köszönhetően Mikler bravúrjainak. Ettől lendületbe jöttek a magyarok, 5-1-es szakaszt produkáltak, így kedvező helyzetben érkeztek el a végjátékhoz, amiben sikerült kivédekezni Nagy Kornél kiállítását.

Magyar góldobók: Harsányi 5/2, Nagy L. 5, Ancsin 4, Pásztor 3, Szöllősi Sz. 3, Szöllösi B. 2, Nagy K. 2, Bodó 2, Lékai 2, Bánhidi 2, Arsandán 1.

Az örökmérlegben egy döntetlen és a mostanival együtt 14 magyar győzelem áll.

Forrás: MTI, MTI-fotó: Sóki Tamás

fradi-pmfc1-20131130-mti400-1385876935.jpgA vendég Pécs bár korán hátrányba került, végül egy-egy öngóllal és 11-essel 2-1-re legyőzte a Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

duen-32jannerrallye-0180-400-1420865569.jpgAusztria, 2015. január 10. - Sikerrel abszolválta a 2015-ös EB-szezon első megmérettetését Klausz Kristóf és pécsi navigátora, Kecskeméti Balázs. A Renault Clio R3-assal versenyző páros a január 4-6-ai, 32. Jänner Rallye-n képviselte hazánk színeit.

Budapest, 2016. július 31. - Már csak néhány napot kell arra várniuk a sportrajongóknak, hogy a foci-Eb után a sportvilág újabb rangos, ha nem a legrangosabb eseményét szurkolhassák végig a közmédia televízió és rádió csatornái előtt. Augusztus 5-én indul az Olimpia, melyről az M4 Sport, az M5, az M1 és a Kossuth rádió is közvetít, beszámol.