Karácsonyfa: kinek repül messzebb?

2013. január 9., szerda 11:30

Az idén is megrendezték a karácsonyfavető világbajnokságot Németországban a szokásos helyen, Weidenthalban. A megmérettetésre nem mondhatni, hogy a világ minden szegletéből tódultak a versenyzők és a nézők, de annál lelkesebb volt a lelátón ücsörgő kis tömeg, és a fenyővetők is nagyon komolyan vették a küzdelmet, amely lényegében triatlon, mivel három kategóriás.

Kétféle távdobásból és egy magasra hajításból áll. Az első kategória a Weitwurf, ez a súlylökéshez hasonló mozdulatú. A második a Hammerwurf, amely leginkább a kalapácsvetéshez hasonlít, mivel a fenyő törzséhez kötelet kötnek és a fát parittyaként köröztetik fejük felett a versenyzők. A harmadik kategória a Hochwurf, a felhajítás, a magasságot tekintve pedig a rúdugrással vetekszik, mert a léc 4-5 méter magasan van.

Az győz, aki a három versenyszámban összesen a legnagyobb távolságot éri el. Az idén Frank Schwender diadalmaskodott 22 méter 45 centis eredménnyel. Tavaly és tavalyelőtt is ő lett a világbajnok, és ilyen triplázásra még nem volt példa a sportág történetében - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

A versenyfenyőkkel a versenyzők szolgálnak - mind kiszolgált karácsonyfa, díszeitől megfosztva.