Mecsek-rali: Turán nyert, Kazár megvédte bajnoki címét

2013. november 9., szombat 21:55

kazar-szoke-citroen-wrc-mecsek-rali2013-400-1384030686.jpgA Turán Frigyes, Csökő Zoltán kettős nyerte meg a Pécsen és környékén rendezett 47. Mecsek-ralit. A versenyt negyedikként záró Kazár Miklós megvédte bajnoki címét.

Turánék mögött a verseny hivatalos honlapja szerint a Krózser Menyhért, Papp György duó végzett a második, míg a Herczig Norbert, Bacigal Igor páros a harmadik helyen.

Az országos bajnokságot a Citroen WRC-vel autózó Kazár Miklós, Szőke Tamás kettős (képünkön) nyerte, mögöttük Herczigék zártak a második, Turánék pedig a harmadik helyen.

Mecsek-rali, végeredmény 7 gyorsasági szakasz (139,45 km) után:

1. Turán Frigyes, Csökő Zoltán (Ford Focus WRC) 1:10.24.3 óra
2. Krózser Menyhért, Papp György (Subaru Impreza WRC) 1:19.5 perc hátrány
3. Herczig Norbert, Bacigal Igor (Skoda Fabia S2000) 1:29.6 p h.

Forrás: MTI, MTI-fotó: Sóki Tamás

Kapcsolódó cikkek

leitgeb-klezli-mecsek400-1413950677.jpgPécs, 2014. október 22. - Egy hosszú, balszerencsés időszak után végre megtört a Leitgéb Juditra nehezedő átok. A pécsi pilótanő szereplését folyamatosan műszaki hiba hátráltatta, de úgy tűnik, a hazai pálya elűzte a gondokat. Judit és segítője, Klézli Szabolcs - aki egy személyben a párja és a navigátora is - célba kormányozta a Taubmann Historic Racing Team Renault 5 Alpine Turboját, ami számukra a Historic EB abszolút 20. helyét is jelentette a 48. Mecsek Rallyen.

Dr. Szabó András belgyógyász háziorvos egy fiatalkorában látott amerikai film hatására évtizedek óta dédelgette magában álmát, amely egy olyan helyről szólt, ahol az emberek görkorin gurulnak, jó zene szól, mindenki mozog, és jól érzi magát.

Tizenöt évet kellett várni arra, hogy újra pécsi színeket képviselő birkózó indulhasson korosztályos világversenyen. Az idei magyar bajnok Pap Arnold, a Pécsi Birkózó Club versenyzője 120 kg-ban küzdött Skopjében, a junior kötöttfogású Európa-bajnokságon.