Az orvos válaszol

Térdhajlat

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Egy hónapja érzek fájdalmat a jobb térdhajlatomnál, meg van duzzadva, a bal térdhez képest 5 cm-rel vastagabb.Felkerestem az ügyeletes orvost, Ő Aflamin 100mg filmtablettát írt föl. Két hét után a vérnyomásom 170.re fölment, amióta nem szedem ismét normális Igaz, ettől a gyógyszertől elmúlt a fájdalom.. Ezután egy igen ragacsos szürkés színü gyógyszertári krémet kaptam, amit pakolásként használok. a fájdalom és a duzzanat nem szűnik .Már az alsó lábszáramban is érzem a fájdalmat. Előzményként annyit szeretnék elmondani, hogy 2012-ben melldaganattal műtöttek, kiszedték a nyirokcsomókat. Kaptam kemoterápiát és sugárkezelést. A jobb felkarom és jobb mellem ödémás. Lehetséges, hogy a nyirokkeringés elégtelenségéből adódik a lábduzzanat és a fájdalom? Kérem szíves tanácsát. Köszönöm : Valéria

Kedves Valéria!

Köszönöm kérdését! A jobb térdhajlatban érzett fájdalmas duzzanat több okból indokolhat sürgős orvosi beavatkozást. Az egyik probléma a térdizület Baker cystája lehet, mely az izület hajlító felszíne felé jelentkező, folyadékot tartalmazó sérvesedése, mely be is gyulladhat. Másik okként egy itt lefutó visszérnek a gyulladása merülhet fel. A differenciáldiagnosztika elvégzése a fizikális vizsgálat után nagyon fontos, a térdizületről ultrahang kell hogy készüljön, melynek során esetlegesen az alsó végtag visszereinek állapotát is meg lehetne tekinteni. A therápia, a megkezdett Aflminon kívül a hűtés, ha visszérgyulladás igazolódik, akkor Detralex 2x3 tabletta, Lioton gél használata javasolt. A Baker cysta végleges megoldása orthopédus által történik (operáció). Gyors gyógyulást kívánok: Testreszabó

Kapcsolódó cikkek

Kérdező neve: Zsuzsanna

Kérdés: Kedves Testreszabó! Szeretném véleményét megtudni a termográfiai mérésről. Többször kerestek már meg levélben és telefonon, hogy ingyen lehet részt venni egy ilyen mérésen. Érdemes elmenni?Köszönöm válaszát.
 

Kérdező neve: Pöttyös

Kérdés: Kedves Doktor Úr! Időről időre tele lesz a bőröm viszkető vörös kiütésekkel, amelyek egy idő után eltűnnek. Voltam már több allergiavizsgálaton is, de nem jönnek rá, mitől lehet. Ön mit tenne a helyemben?
 

Kérdező neve: Renáta

Kérdés: Kedves Testreszabó! Mostanában többször tapasztaltam azt, hogy hosszabb séta közben egyszer csak elkezd viszketni a tenyerem és bedagadnak az ujjaim. Mi okozhatja ezt, hol van lehetőség kivizsgálni az okot? Köszönettel:Renáta