Széchenyi-díjjal ismerték el a PTE két oktatóját

2015. március 15., vasárnap 15:15

Budapest, 2015. március 15. - A köztársasági elnök - a kormány előterjesztésére - a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Széchenyi-díjat adományozott többek között a Pécsi Tudományegyetem két egyetemi tanárának.

Széchenyi-díjban részesült:

 

HEBLING JÁNOS fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara Fizikai Intézete igazgatója, egyetemi tanár az egyciklusú nagy intenzitású terahertzes impulzusok előállítása és alkalmazása terén elért kimagasló eredményei, valamint a nemlineáris optikában és lézerfizikában végzett több évtizedes iskola- és műhelyteremtő tevékenysége elismeréseként;

hirdetés

 

KOVÁCS L. GÁBOR laboratóriumi szakorvos, neuroendokrinológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontja elnöke, egyetemi tanár a metabolikus megbetegedések és a laboratóriumi diagnosztika módszereinek fejlesztése területén elért kimagasló eredményei, valamint a hazai és nemzetközi laboratóriumi medicina fejlődését jelentősen segítő szervezeti és szakmai újításai, kiváló tudományszervezői munkája elismeréseként.

 

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

Pécs, 2014. szeptember 17. - Először vehetnek részt pécsi és környékbeli idősek egyetemi szintű előadáson szeptember 24-én a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kara jóvoltából. Az Aktív Időskorért nevű Szenior Akadémia neves egyetemi oktatók előadásait kínálja ingyen a campus falai között az érdeklődőknek.

Pécs, 2015. június 24. - A Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói kapták idén a Laboratóriumi Medicina Európai Szövetségének díját.: A legkiválóbb kutatási eredményeket felmutató szerzőknek járó, magyar szakemberek által először elnyert elismerést Kovács L. Gábor, a PTE Szentágothai János Kutatóközpontjának elnöke hétfőn vette át Párizsban.

Pécs, 2015. december 3. - Véget ért az E-Harmónia regionális életmódprogram, amelynek keretében megvizsgálták a dél-dunántúliak egészségügyi állapotát, életmódját, táplálkozási szokásait, valamint fizikai aktivitását. A kétéves projektben dietetikusok, gyógytornászok és szociológusok vettek részt. A program oktató szakaszának pozitív hatása már érezhető, javultak a táplálkozási szokások és csökkent az átlagos testtömeg index a régióban - derült ki a kontrollmérésből.