Sporteszköz-támogatás két dél-baranyai iskolának

2015. február 22., vasárnap 08:05

Vajszló, 2015. február 22. - A sellyei Kiss Géza Általános Iskola és a vajszlói Kodolányi János Általános Iskola lettek a K&H a hátrányos helyzetűekért program sporteszköz-pályázatának Baranya megyei díjazottjai. A K&H Csoport felajánlása nyomán a két intézmény együttesen közel 1 millió forint értékű támogatásban részesül.

A KSH 2012-es adatai alapján Magyarországon a legszegényebb 2 millió emberből 700 000 gyerek, és a rászorulók leginkább a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben élnek. A K&H a legelmaradottabb térségekben élő gyermekek életminőségének javítására indította el 2014 őszén K&H a hátrányos helyzetűekért programját, és hirdette meg sporteszköz-pályázatát, amin a 47 leghátrányosabb helyzetű kistérség közül az Abaúj-hegyközi, a Bodrogközi és a Sellyei kistérség óvodái és általános iskolái pályázhattak sportszerekre és mozgáskoordinációt fejlesztő eszközökre.

 

„Ügyfeleink és partnereink jelzése alapján tavaly ősszel átfogó kezdeményezést jelentettünk be a rászorulók megsegítésére, amely átível a K&H eddigi támogatási területeinek mindegyikén, így a gyermekegészségügy, a sport, az előadó-művészet és a fiatalok oktatása területén is” - mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója. „A K&H a hátrányos helyzetűekért program egyik eleme a sporteszköz-beszerzési pályázat is, amellyel a legelmaradottabb régiókban élő gyerekek fizikai jól-létéhez, egészség-prevenciójához, mozgáskoordinációjának fejlesztéséhez kívánunk hozzájárulni.”

hirdetés

 

A hátrányos helyzetű kistérségek településein általában az iskolaudvar, vagy az iskola tornaterme az egyetlen sportolásra alkalmas helyszín. Márpedig ezen gyerekek számára kiemelten fontos a délutáni sport, amely a közös időtöltés, szórakozás mellett hozzájárul testi, lelki fejlődésükhöz, egészségükhöz, és egyfajta kiemelkedési lehetőséget is jelent a tehetségesek számára.

 

A K&H sport-eszköz pályázati felhívásra összesen 25 pályázati anyag érkezett a három érintett kistérségből. A K&H a hátrányos helyzetűekért program szakmai tanácsadó testülete közülük választotta ki az öt nyertest, akik összességében közel 2 millió forint értékű sportszereket kapnak.

 

foto1-600-1424585436.jpg

 

A nyertesek:

  • Berecz Károly Óvoda, Alsóberecki, Bodrogközi kistérség - 93 820 Ft
  • Károlyi Gáspár Általános Iskola, Gönc, Abaúj-hegyközi kistérség - 494 276 Ft
  • Sánta Erzsébet Általános Iskola, Tiszakarád, Bodrogközi kistérség - 499 723 Ft
  • Kiss Géza Általános Iskola, Sellye, Sellyei kistérség - 500 000 Ft
  • Kodolányi János Általános Iskola, Vajszló, Sellyei kistérség (képeinken) - 408 390 Ft

 

foto2-800-1424585553.jpg

 

„A K&H 2010 óta kínál ügyfeleinek úgynevezett társadalmilag felelős alapot, amellyel az ökológiai és társadalmi kihívásokra kívánja felhívni a figyelmet. Tavaly ezt a hagyományunkat folytatva bocsátottuk ki a K&H mozdulj! tőkevédett alapot, amely világszintű, a sporteszközgyártásban érdekelt nagyvállalatok részvényeinek árfolyam-emelkedése után nyújt hozamot” - monda Dr. Krizsai János, a K&H Alapkezelő tudásmenedzsment igazgatója. „Az alap azonban nemcsak egy kedvező befektetés, hanem egyben része a K&H a hátrányos helyzetűekért programnak is, így az alap bevételéből 2 millió forintot adományozunk az ország hátrányos helyzetű térségeinek iskolái és óvodái számára, hogy ezek a fiatalok egészségesebb, teljes életet élhessenek.”

 

„Az Abaúj-Hegyközi, a Bodrogközi és a Sellyei kistérség meghatározó jegye az aprófalvas jelleg, ahol a lakosság elvándorol vagy elöregedik. Az ott élők - köztük az iskolás gyerekek - sportolási és kikapcsolódási lehetőségei erősen korlátozottak” - mondta el Tibori Tímea, az MTA senior kutatója, a K&H a hátrányos helyzetűekért program külsős szakmai tanácsadója. „A sikeres pályázók arra vállalkoznak, hogy a helyi közösségek különböző korcsoportjai között a sportoláson keresztül aktív kapcsolatot teremtsenek, és ezzel hozzájáruljanak a helyi közösség tagjainak integrációjához. Reméljük, ez az elnyert sporteszközök segítségével sikerül is!”

 

A K&H a hátrányos helyzetűekért program létrehozása során a K&H szakmai együttműködést alakított ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának Társadalmi Felzárkóztatásáért Felelős Helyettes Államtitkársásával.

 

Forrás és fotók: K&H a hátrányos helyzetűekért

Kapcsolódó cikkek

deak-haz-paks-1381980547.jpgÚjabb, 5,1 milliárd forint támogatást ítélt meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) dél-dunántúli turisztikai attrakciók, szolgáltatások fejlesztésére - tájékoztatta a regionális fejlesztési ügynökség szerdán az MTI-t.

Budapest, 2014. január 4. - Egészségtelennek minősítette ma Pécs levegőjét az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI).

2013. május 24., péntek - Befejeződött napokban a Komló és Pécs-Vasas közötti budafai meddőhányó rekultivációjának első üteme, amely jelentős lépés annak érdekében, hogy a terület a bányászati hasznosítás után újra kirándulók célpontja lehessen.