Több százan futottak a palkonyai dűlőkön

2016. április 26., kedd 21:05

Palkonya, 2016. április 26. - Szerencsés időjárás, jó hangulat, finom borok és rekordszámú nevező - ez volt a hétvégi Palkonyai Dűlőfutás. Az ország minden részéből érkezett résztvevők a villányi borvidék dombjai között, különleges szépségű tájon futottak.

Kiváló hangulatú eseménynek lehetett a részese, aki futóként vagy szurkolóként részt vett a hétvégén a második Palkonyai Dűlőfutáson. A Villányi-hegység festői lankái és a támogató pincészetek különleges borai mellett az időjárás is a résztvevők mellé állt, így minden adott volt az egyedülálló sportélményhez.

A rajtnál összesen 365 futó sorakozott fel, harmaduk ráadásul a hosszabb, 19 km-es táv teljesítésére vállalkozott. A mezőny korelnöke hetven, míg a legfiatalabb nevező mindössze hét éves volt, de közös bennük, hogy mindannyian teljesítették a völgyek-dombok-szőlőültetvények között kanyargó, embert próbáló távot.

A verseny népszerűségére jellemző, hogy az ország egész területéről érkeztek futók. A legtöbben természetesen Baranyából neveztek, de jöttek sportolók a fővárosból, Szegedről, sőt még Kazincbarcikáról is. Az egyéni indulók mellett családok, sportegyesületek és vállalati csapatok is megtalálhatók voltak a mezőnyben.

A versenyben mindkét távon férfi és női kategóriában hirdettek dobogósokat a szervezők.

9,9 km, férfiak:

1. Péter-Szabó András (1982, Kiskunhalas)

3. Varga Judit (1978)

A célban a támogató pincészetek jóvoltából frissítők és borkóstolás várta a befutó versenyzőket. A program később tombolasorsolással, koncerttel folytatódott. Az idei siker után egyértelmű, hogy a versenynek jövőre is lesz folytatása, amire a szervezők szeretettel várnak minden futni szeretőt, korhatár nélkül.

Kedvcsinálónak addig is néhány fénykép szombatról.

Forrás: Rechnitzer Szilvia, szervező

rangap-hidegl400-1384705833.jpgÉlete és versenyzői karrierje egyik mérföldkövéhez érkezett el Ranga Péter, mikor leadta nevezését a 47. Mecsek Rallye-ra. A fiatal pécsi pilóta és navigátora, Hideg László ugyanis a hazai pályás futamon debütáltak az Országos Rally Bajnokság első osztályában.

Nem termett túl sok babér az élvonalban játszó pécsi kosarasoknak és vízilabdázóknak az elmúlt három nap során vívott meccseiken. Egy győzelem és három vereség a mérleg baranyai szempontból.

Pécs, 2016. január 17. - A Magyar Jégkorong Szövetség első alkalommal rendezi meg a Jégpályák éjszakája elnevezésű programot január 23-án, amelyhez a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. által üzemeltetett Műjégpálya is csatlakozott.