Sporthírek röviden, november 8-10.

2013. november 10., vasárnap 21:50

Labdasportok élvonalbeli pécsi csapatainak pénteki, szombati és vasárnapi eredményeiről számolunk be röviden.

Férfi vízilabda ob I - Sima kaposvári győzelem Pécsen

November 8., péntek - Első negyedbeli eredményes játékával meglepetésre magabiztos győzelmet aratott a Kaposvár Pécsen a férfi vízilabda ob I pénteki játéknapján.

PVSK-Fűszért - Kaposvári VK 7-13 (1-6, 2-2, 2-3, 2-2) - legjobb góllövők: Ágner 3, Hoppál, Czigány 2-2, illetve Kovács O. 3, Kincses, Juhász-Szelei, Surányi, Benic 2-2

Labdarúgó NB I - PMFC-döntetlen a Diósgyőr ellen

November 9., szombat - A PMFC-Matias 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Diósgyőrrel szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában.

Hajmeresztő hibákat követett el az elején a diósgyőri védelem, így szerezte meg a vezetést a Pécs. A szünetig kapura veszélytelen vendégek a pihenő után feljavultak, kiegyenlítettek, és a visszaeső hazaiak ellen a hajrában, Kostic kapufájánál a győztes gólt is megszerezhették volna.

PMFC-Matias - Diósgyőri VTK 1-1 (1-0) - Pécs, 1500 néző, v.: Solymosi; gólszerző: Grumic (3.), illetve Bacsa (58.); sárga lap: Grumic (4.), Mohl (70.), Horváth A. (86.), illetve  Gosztonyi (9.), Barczi (67.), Batioja (72.), Futács (85.)

PMFC-Matias: Dibusz - Fodor, Romic, Balogh, Uzoma - Koller, Mohl (Wittrédi, 73.) - Márkvárt, Szatmári (Deutsch, 86.), Rácz (Horváth A., a szünetben) - Grumic; Diósgyőri VTK: Rajic - Vadász, Debreceni (Barczi, 56.), Kádár, Husic (Gohér, a szünetben) - Kostic, Elek - Bacsa (Tisza, 74.), Batioja, Gosztonyi -  Futács

Férfi kosárlabda NB I - Jobb volt az Atomerőmű a PVSK-nál

November 9., szombat - Viszonylag nagy különbséggel kapott ki a PVSK az Atomerőmű otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Atomerőmű SE - Pécsi VSK-Pannonpower 81-62 (22-15, 20-13, 16-20, 23-14) - legjobb dobók: MC Gruder 15, illetve Kovács 20, Budimir 19

Férfi röplabda NB I - Pécsen nyert a Szolnok

November 9., szombat - A Szolnoki Főiskola Pécsen négy játszmában győzte le a PTE-PEAC együttesét a férfi röplabda NB I szombati játéknapján.

PTE-PEAC Andragora - Szolnoki Főiskola RKSI 1-3 (16, -21, -24, -24)

Női kosárlabda Közép-európai Liga - Pécsi sikerek

November 10., vasárnap - A PEAC-Pécs és a hazai meccseit Komlón játszó PINKK Pécsi 424 csapata is győzött vasárnap a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

PINKK Pécsi 424-Samorin (szlovák) 74-69 (12-20, 20-26, 25-10, 17-13) - legjobb dobók: Tomlinson 23, Ajdukovic 16, illetve Sujova 17

PEAC-Pécs NKK - DVTK 78-54 (19-15, 15-15, 25-8, 19-16) - legjobb dobók: Williams 20, Orozovic 17, illetve Tobin 12, Czank 11

Forrás: MTI

Budapest, 2016. szeptember 3. - Negyvenhárom sportolóval indult Brazíliába a paralimpiai csapat. A sportolók hivatalos sportruházata, amelyben az éremátadáskor és a versenyhelyszíneken megjelennek, a magyar tulajdonú és magyar tervezőkkel dolgozó Tisza Cipő márka nevéhez köthető. A Tisza a sportruházat elkészítése mellett Ezüst fokozatú támogatóként segíti a csapat felkészülését.

rangap-hidegl400-1384705833.jpgÉlete és versenyzői karrierje egyik mérföldkövéhez érkezett el Ranga Péter, mikor leadta nevezését a 47. Mecsek Rallye-ra. A fiatal pécsi pilóta és navigátora, Hideg László ugyanis a hazai pályás futamon debütáltak az Országos Rally Bajnokság első osztályában.

Budapest, 2016. április 8. - Szinte kereken öt hónap van hátra a szeptember 7-én kezdődő riói paralimpiai játékokig. Ez alkalomból a K&H, a Magyar Paralimpiai Bizottság ezüst fokozatú támogatója és a Magyar Paralimpiai Csapat Pénzintézete összegyűjtött tíz érdekes tényt a világ második legnagyobb sporteseményéről.