Sporthírek röviden, november 21-24.

2013. november 24., vasárnap 21:25

Labdasportok élvonalbeli pécsi csapatainak csütörtöki, pénteki, szombati és vasárnapi mérkőzéseiről számolunk be röviden.

Női kosárlabda Közép-európai Liga - Harmincpontos PINKK-vereség

November 21., csütörtök - A PINKK Pécsi 424 harmincpontos vereséget szenvedett csütörtökön Kassán, a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

Good Angels Kosice (szlovák)-PINKK Pécsi 424 83-53 (23-10, 21-17, 20-13, 19-13) - legjobb dobók: Krivacsevics 21, illetve Mincikova 14.

Férfi röplabda NB I - Győzött a juniorválogatott a PTE-PEAC ellen

November 22., péntek - A juniorválogatott Izsákon négy szettben nyert a Pécs csapata ellen a férfi röplabda NB I pénteki mérkőzésén.

Juniorválogatott - VANNET PTE-PEAC 3-1 (-20, 16, 23, 18)

Férfi kosárlabda NB I - PVSK-vereség Kecskeméten

November 22., péntek - A bajnokságban második Kecskemét hazai környezetben diadalmaskodott a PVSK felett.

KTE-Duna Aszfalt - Pécsi VSK-PANNONPOWER 79-67 (23-22, 19-8, 19-20, 18-17) - legjobb dobók: Derasimovic 20, illetve Kovács, Budimir 19-19.

Férfi röplabda NB I - Győri győzelem Pécsen

November 23., szombat - A győri SZESE négy játszmában győzött a PTE-PEAC otthonában a férfi röplabda NB I szombati játéknapján.

VANNET PTE-PEAC - SZESE 1-3 (20, -20, -17, -18)

Labdarúgó NB I - Szombathelyen nyert a PMFC

November 23., szombat - A PMFC-Matias 3-1-re nyert a 64. perctől emberhátrányban játszó Szombathelyi Haladás otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidő nagy részében a Haladás birtokolta többet a labdát, és hamar megszerezte a vezetést. A Pécs a szünet előtt első komolyabb helyzetéből egyenlített.

A fordulást követően is a vasiak léptek fel támadólag, a labda rendre a pécsiek térfelén volt, ám Németh Márió második sárga lapja és kiállítása megváltoztatta a játék képét. Öt perc múlva már a Pécs vezetett, és a hajrában egy újabb kontrával növelte előnyét a kitámadó hazaiakkal szemben.

Szombathelyi Haladás - PMFC-Matias 1-3 (1-1) - Szombathely, 1850 néző, v: Erdös - gólszerzők: Fehér Z. (7.), illetve Romic (40.), Szatmári L. (69.), Koller K. (86.)

Női kosárlabda Közép-európai Liga - Somorján győzött a PEAC

November 23., szombat - A jól hajrázó PEAC-Pécs két ponttal nyert a szlovákiai Somorján (Samorin) szombaton a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

Samorin (szlovák) - PEAC-PÉCS NKK 75-77 (27-18, 11-14, 15-17, 22-28) - legjobb dobók: Sujova 20, Vynuchalova 14, illetve Willams 22, Nagy-Bujdosó 15.

Férfi vízilabda ob I - Debreceni diadal a PVSK ellen

November 23., szombat - A Debreceni VSE hat góllal verte a vendég PVSK-t szombaton, a férfi vízilabda ob I 10. fordulójában.

Debreceni VSE - PVSK-Fűszért 15-9 (4-2, 4-3, 4-2, 3-2) - legjobb góldobók: Halek 6, Weszelovszky és Vindisch 2-2, illetve Czigány 3, Krizsán 2.

Forrás: MTI

Pécs, 2015. július 4. - Mára nyolc intézmény és sportpálya működésének, 120 dolgozó plusz az edzői kar munkájának szervezése, irányítása… Ezernél több lelkes és eredményes fiatal a PSN Zrt. Sportiskola jelenleg 14 - de folyamatosan bővülő számú - szakosztályában...

Dr. Szabó András belgyógyász háziorvos egy fiatalkorában látott amerikai film hatására évtizedek óta dédelgette magában álmát, amely egy olyan helyről szólt, ahol az emberek görkorin gurulnak, jó zene szól, mindenki mozog, és jól érzi magát.

A PMFC U12-es csapata a klub történetében először nyerte meg Közép-Európa legnagyobb nyári utánpótlás tornáját, a Fragaria Cup-ot. Nyolc korosztályban 18 ország 239 csapata indult az idei, tizenkettedik tornán - számol be a klub honlapja.