Sporthírek röviden, november 21-24.

2013. november 24., vasárnap 21:25

Labdasportok élvonalbeli pécsi csapatainak csütörtöki, pénteki, szombati és vasárnapi mérkőzéseiről számolunk be röviden.

Női kosárlabda Közép-európai Liga - Harmincpontos PINKK-vereség

November 21., csütörtök - A PINKK Pécsi 424 harmincpontos vereséget szenvedett csütörtökön Kassán, a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

Good Angels Kosice (szlovák)-PINKK Pécsi 424 83-53 (23-10, 21-17, 20-13, 19-13) - legjobb dobók: Krivacsevics 21, illetve Mincikova 14.

Férfi röplabda NB I - Győzött a juniorválogatott a PTE-PEAC ellen

November 22., péntek - A juniorválogatott Izsákon négy szettben nyert a Pécs csapata ellen a férfi röplabda NB I pénteki mérkőzésén.

Juniorválogatott - VANNET PTE-PEAC 3-1 (-20, 16, 23, 18)

Férfi kosárlabda NB I - PVSK-vereség Kecskeméten

November 22., péntek - A bajnokságban második Kecskemét hazai környezetben diadalmaskodott a PVSK felett.

KTE-Duna Aszfalt - Pécsi VSK-PANNONPOWER 79-67 (23-22, 19-8, 19-20, 18-17) - legjobb dobók: Derasimovic 20, illetve Kovács, Budimir 19-19.

Férfi röplabda NB I - Győri győzelem Pécsen

November 23., szombat - A győri SZESE négy játszmában győzött a PTE-PEAC otthonában a férfi röplabda NB I szombati játéknapján.

VANNET PTE-PEAC - SZESE 1-3 (20, -20, -17, -18)

Labdarúgó NB I - Szombathelyen nyert a PMFC

November 23., szombat - A PMFC-Matias 3-1-re nyert a 64. perctől emberhátrányban játszó Szombathelyi Haladás otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidő nagy részében a Haladás birtokolta többet a labdát, és hamar megszerezte a vezetést. A Pécs a szünet előtt első komolyabb helyzetéből egyenlített.

A fordulást követően is a vasiak léptek fel támadólag, a labda rendre a pécsiek térfelén volt, ám Németh Márió második sárga lapja és kiállítása megváltoztatta a játék képét. Öt perc múlva már a Pécs vezetett, és a hajrában egy újabb kontrával növelte előnyét a kitámadó hazaiakkal szemben.

Szombathelyi Haladás - PMFC-Matias 1-3 (1-1) - Szombathely, 1850 néző, v: Erdös - gólszerzők: Fehér Z. (7.), illetve Romic (40.), Szatmári L. (69.), Koller K. (86.)

Női kosárlabda Közép-európai Liga - Somorján győzött a PEAC

November 23., szombat - A jól hajrázó PEAC-Pécs két ponttal nyert a szlovákiai Somorján (Samorin) szombaton a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

Samorin (szlovák) - PEAC-PÉCS NKK 75-77 (27-18, 11-14, 15-17, 22-28) - legjobb dobók: Sujova 20, Vynuchalova 14, illetve Willams 22, Nagy-Bujdosó 15.

Férfi vízilabda ob I - Debreceni diadal a PVSK ellen

November 23., szombat - A Debreceni VSE hat góllal verte a vendég PVSK-t szombaton, a férfi vízilabda ob I 10. fordulójában.

Debreceni VSE - PVSK-Fűszért 15-9 (4-2, 4-3, 4-2, 3-2) - legjobb góldobók: Halek 6, Weszelovszky és Vindisch 2-2, illetve Czigány 3, Krizsán 2.

Forrás: MTI

peac-pecs-mk2014-gyoztes400-1395610274.jpgSzékesfehérvár, 2014. március 23. - A PEAC-Pécs fennállása során először hódította el a női kosárlabda Magyar Kupát, miután a Székesfehérváron rendezett nyolcas döntő vasárnapi fináléjában nagy csatában legyőzte a címvédő Sopront.

langi-kassarally14-02-400-1413345227.jpgPécs, 2014. október 15. - Bizakodva várja az október 17-19-ei, 48. Mecsek Rallye-t Lángi Attila. A Dynamic Rally Team pilótája legyőzte egészségügyi problémáit, és újult erővel vág neki az ORB következő futamának. Segítségére ismét Veres Gábor lesz a BMW Z4 M Coupe anyósülésén. A páros reméli, hogy végre egy gondtalan, műszaki hibáktól mentes versenyhétvégét teljesíthetnek.

Budapest, 2015. április 5. - A riói paralimpia évében a felkészülés utolsó nagy hajrájához kíván hozzájárulni K&H mozdulj! paralimpiai kártyaprogram a sportolók anyagi segítésével. A fejenként 800 000 forintos támogatás sorsa közönségszavazáson dől el. A kilenc jelölt között ott van a pécsi Iván Bence úszó is.