Sporthírek röviden, november 15-17.

2013. november 17., vasárnap 21:25

Labdasportok élvonalbeli pécsi csapatainak pénteki, szombati és vasárnapi mérkőzéseiről számolunk be röviden.

Férfi vízilabda ob I - A címvédő Eger három góllal győzött Pécsett

November 15., péntek - A címvédő és listavezető Eger biztosan nyert a Pécs ellen a férfi vízilabda ob I. 19. fordulóból előre hozott pénteki mérkőzésén, bár a házigazdák 3-9-ről szépen visszakapaszkodtak a negyedik negyedben.

PVSK-Fűszért - ZF-Eger 7-10 (2-3, 1-2, 0-4, 4-1) - legjobb góllövők: Pataki, Czigány 2-2, illetve Kovács G., Varga Zs. 4-4

Férfi kosárlabda NB I - A Jászberény magabiztos sikere a PVSK ellen

November 16., szombat - A Jászberény sima győzelmet aratott a vendég Pécs csapata felett a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Fortress Jászberény - Pécsi VSK-Pannonpower 74-64 (22-13, 19-13, 19-12, 14-26) - legjobb dobók: Raivio 15, Szögi 10, Dukic 10, illetve Mortellaro 16, Budimir 11, Kovács P. 11

Férfi röplabda NB I - Pécsen győzött a MAFC

November 17., vasárnap - A MAFC 3-0-ra nyert a Pécs otthonában a férfi röplabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

PTE-PEAC Andragora - MAFC BME 0-3 (-22, -17, -22)

Női kosárlabda KEL - Kikapott a PEAC Szlovákiában

November 17., vasárnap - A PEAC-Pécs idegenben kapott ki szlovák ellenfelétől a női kosárlabda Közép-európai Liga (KEL) vasárnapi játéknapján.

Spisska Nova Ves (szlovák) - PEAC-Pécs NKK 79-77 (14-24, 15-23, 25-8, 25-22) - a magyar csapat legjobb dobói: Reid 29, Jovanovic 14

Forrás: MTI

financsek-es-masok363-1384836456.jpgNovember 14-től 16-ig Százhalombattán rendezték meg az úszók országos rövidpályás bajnokságát, amelyen a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. sportolói két aranyérmet szereztek. A fiatalabbak Újvidéken vettek részt egy megmérettetésen, amelyen hét ország sportolói álltak rajtkőre.

Pécs, 2014. február 26. - Abby Bishop személyében az ausztrál válogatottal 2012-ben olimpiai bronzérmes kosarast igazolt a PEAC-Pécs női csapata.

Pécs, 2014. április 5. - A város sporttörténetének legrangosabb vízilabda-mérkőzését tartják meg április 15-én Pécsen. A legutóbbi világbajnok Magyarország csap össze a legutóbbi olimpiai bajnok horvát együttessel. A mérkőzés kapcsán tartott sajtótájékoztató vendége volt Benedek Tibor, háromszoros olimpiai bajnok pólós, a válogatott szövetségi kapitánya.