PEAC-hátrány a Dinamóval szemben

2014. január 16., csütörtök 21:35

A PEAC-Pécs hazai pályán 14 ponttal kikapott a címvédő orosz Dinamo Moszkvától a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

PEAC-Pécs - Dinamo Moszkva (orosz) 55-69 (15-15, 13-14, 13-18, 14-22) - a magyar csapat legjobb dobói: Jovanovic 14, Reid 10.

A Közép-európai Ligában is szereplő PEAC 3/3-as győzelem/vereség mérleggel, míg jóval esélyesebb riválisa 5/1-gyel jutott tovább a csoportszakaszból a nyolcaddöntőbe. Az oroszok 84,8-as, illetve 45,5-ös átlaggal a legtöbb pontot és lepattanót szerezték eddig az Európa Kupában. A pécsieknél a frissen igazolt lett center, Ieva Kublina egyelőre nem állt rendelkezésre, míg a túloldalon az olimpiai és világbajnok amerikai Lindsay Whalen hiányzott a keretből - hasonló éremkollekcióval büszkélkedő honfitársa, Tina Charles ugyanakkor ott volt a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

A nyitónegyedben a csapatkapitány Nagy-Bujdosó Nóra és a szerb Nevena Jovanovic által vezetett pécsiek remekül tartották magukat, aztán a folytatásban sorra maradtak ki a helyzetek és büntetők, három percig nem esett kosár. A baranyai alakulat hat és fél perc alatt csupán három pontot hozott össze, ennek ellenére a nagyszünetben 28-29 volt az állás.

Fordulás után többet rontott Zeljko Djokic együttese - amely a legkevesebb pontot kapta eddig az EK-ban -, így 13 ponttal elhúztak a vendégek (34-47), ám az utolsó szakasz 41-47-ről indult. A PEAC 48-53-nál még egyszer felzárkózott öt pontra, de a hajrára a Dinamo felőrölte ellenállását, és 14 pontos előnnyel zárta az első meccset.

A visszavágóra jövő szerdán kerül sor Moszkvában.

A másik magyar érdekeltségű mérkőzésen:

DVTK-Universitesi Istanbul (török) 55-87 (10-23, 10-28, 18-16, 17-20) - a magyar csapat legjobb dobói: Jansone 20, Raven 13.

A hazai pályán játszó diósgyőriek a találkozó első felében nem tudták felvenni a törökök által diktált tempót. Hiába tartották a lépést a harmadik és a negyedik negyedben, az első kettőben 31 pontos hátrányt szedtek össze a hatékonyan védekező és eredményesen támadó ellenfelükkel szemben.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Isztambulban.

Forrás: MTI

sors-tamas-2012b-1376828330.jpgSors Tamás, a pécsi ANK Úszóklub versenyzője ezüstérmet szerzett a montreali paraúszó-világbajnokság magyar idő szerint augusztus 18-án, vasárnap hajnalban rendezett döntőjében.

34-1354369390.jpgA pécsi lány élete első egyéni döntőjét úszta az idei Olimpián. Az egész ország izgult érte, de a nagyvilág figyelmét is felkeltette szokatlanul bájos külsejével. A bulvársajtó már szerelmére is fényt derített.

Palkonya, 2016. április 15. - Az ország egyik legszebb vidékén, a villányi borvidék szőlőlugasai között kanyarog dombra fel és dombról le a Palkonyai Dűlőfutás útvonala. A rendhagyó sporteseményre nevezőket ajándékok, programok és finom borok is várják.