Női kosárlabda NB I: a PINKK lett a bajnok

2014. május 2., péntek 22:30

pinkk-pecsi-424-bajnok2014-1-400-1399062646.jpgPécs, 2014. május 2. - A PINKK Pécsi 424 csapata nyerte az aranyérmet a női kosárlabda NB I-ben, miután a döntősorozat mai, ötödik mérkőzésén vendégként 12 ponttal legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Eredmény, döntő, 5. mérkőzés: PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 42-54 (18-11, 5-14, 9-9, 10-20) - legjobb dobók: Reid 19, illetve Kennedy 15, Holt 13. A párharc végeredménye: 3-2 a PINKK Pécsi 424 javára.

A sorozat első négy mérkőzésén mindig a hazai alakulat nyert, az utolsó felvonásra azonban változott a forgatókönyv. A Magyar Kupa-győztes PEAC-Pécs saját közönsége előtt ugyan hétpontos előnyre tett szert az első negyedben, de a mérkőzés feléig fordított az otthoni meccseit Komlón játszó PINKK, amely a döntetlennel zárult harmadik szakasz után a negyedikben többször is elhúzott hat-nyolc ponttal. A hajrában aztán már taktikusan őrizte előnyét az egyre jobban elbizonytalanodó PEAC-Péccsel szemben, így végül simán győzött.

Iványi Dalma, a PINKK Pécs visszavonuló csapatkapitánya tizedik bajnoki címét gyűjtötte be. Profi pályafutása során a tíz bajnoki elsőség mellett nyolc kupadiadalban is része volt.

Az elmúlt tíz év bajnokai: 2004-2006: MiZo-Pécsi VSK, 2007-2009: MKB-Euroleasing Sopron, 2010: Pécs 2010, 2011: MKB-Euroleasing Sopron, 2012: Uni Seat Győr, 2013: Uniqa-Euroleasing Sopron, 2014: PINKK Pécsi 424.

Forrás: MTI, MTI-fotó: Sóki Tamás

A Paks 2-1-re legyőzte a vendég Pécset a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így két sikerrel rajtolt a bajnokságban, míg riválisa két vereséggel.

Pécs, 2014. május 1. - Kiemelt támogatójuk jóvoltából ismét ketten léphetnek be egy belépővel a férfi kosárbajnokság középszakaszának utolsó mérkőzésére, de várják a döntős női csapatok bérleteseit is. Ajándékokból sem lesz hiány.

Pécs, 2015. július 1. - Mintegy 120 millió forintos beruházással szertornatermet alakítanak ki idén a baranyai megyeszékhelyen.