Női kosárlabda Európa Kupa: a pécsi csapatok vereségei

2013. december 13., péntek 11:00

A PINKK szerda este hazai pályán kikapott a szlovák Rózsahegytől a női kosárlabda Európa Kupa hatodik, utolsó fordulójában, s végül nem jutott tovább. A vendég Lille a hajrában szerzett kosarakkal győzte le csütörtökön a PEAC-Pécset.

PINKK Pécsi 424-Ruzomberok (szlovák) 50-62 (13-18, 12-14, 12-12, 13-18) - a magyar csapat legjobb dobói: Iványi 14, Mincikova 8

A PINKK 2/4-es győzelmi mérleggel fejezte be a csoportküzdelmeket, és sereghajtóként zárt a G jelű kvartettben. A hét csoportból az első két helyezett, továbbá a két legjobb harmadik lép tovább a nyolcaddöntőbe.

A G csoport végeredménye: 1. Tarbes (francia) 10 pont, 2. Ruzomberok (szlovák) 9, 3. Wallonia (belga) 9, 4. PINKK 8

* * *

A PEAC-Pécs a csütörtöki vereségével az F csoport harmadik helyén végzett, így továbbjutása a többi csoport végeredményétől függ.

PEAC-Pécs - Lille (francia) 57-63 (18-17, 15-15, 14-4, 10-27) - a magyar csapat legjobb dobói: Williams 16, Jovanovic 15

Forrás: MTI

Budapest, 2014. május 17. -  A Kaposvár és a Szolnok után harmadikként az Atomerőmű harcolta ki a bejutást, miután szerdán harmadszor is legyőzte a PVSK-t. Negyedikként a Sopron lehet ott az elődöntőben, mivel pénteken vendégként legyőzte a címvédő Alba Fehérvárt, és ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot.

Pécs, 2014. április 29. - A tegnap esti, harmadik mérkőzés után a PEAC-Pécs került előnybe a női kosárlabda NB I döntőjében, mivel hazai pályán ismét legyőzte a PINKK Pécsi 424 csapatát.

44-1354369546.jpgA címvédő Sors Tamás aranyérmet nyert csütörtökön 100 méteres pillangóúszásban a londoni paralimpián.

A 20 éves pécsi úszó a legjobb idővel, vetélytársait messze megelőzve jutott be az S9-es sérültségi kategória döntőjébe a délelőtti selejtezőből, 59.94 mp-es eredménye közel két másodperccel volt jobb a második helyen fináléba jutott spanyol riválisáénál.