NB I-es foci: Kétgólos hátrányból fordított, majd gálázott a PMFC

2013. szeptember 14., szombat 23:35

Kecskemét, 2013. szeptember 14. - A Pécs az első félidő közepén ugyan még kétgólos hátrányban volt, végül azonban magabiztos, 5-2-es diadalt aratott a Kecskemét vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójának szombati játéknapján.

Lőrincz Emil együttese sorozatban harmadik győzelmét aratta, míg a Kecskemét már öt forduló óta nyeretlen.

OTP Bank Liga, 7. forduló: Kecskeméti TE-Phoenix-Mecano - PMFC-Matias 2-5 (2-2) Kecskemét, 500 néző, v.: Becséri

Gólszerzők: Savic (9.), Leo (22., 11-esből) illetve Uzoma (42.), Romic (44.) Mohl (50.) Márkvárt (83.) Pölöskei (85.) sárga lap: Pölöskei (90.)

Kecskemét: Németh V. - Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Leo (Gréczi a szünetben), Vukasovic, Patvaros (Balázs 70.)– Pekár, Savic – Barry (Rajczi a szünetben)

PMFC-Matias: Gőcze - Fodor, Balogh, Romic, Mohl - Horváth A., Frőlich (Nagy J. 82.)- Uzoma, Koller (Márkvárt 68.), Szatmári – Grumics (Pölöskei 57.)

A Kecskemét álomszerűen kezdte a mérkőzést, a hetedik percben Savic felsősarkos szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést, majd a Leo buktatásáért megítélt tizenegyesből a sértett kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. Az első félidő hajrájában azonban a Kecskemét „elaludt”, egy gyors pécsi ellentámadásból Uzoma gólt lőtt, majd két perc múlva Romic fejesgóljával a Pécs kiegyenlítette hátrányát.

A Pécs a második félidő kezdetén, az elmúlt évben még Kecskeméten játszó Mohl szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést. A gól után a vendégek higgadtabban játszottak, a hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, egy kapufát is lőttek, az egyenlítés azonban nem sikerült. A kitámadó hazai védelem asszisztálása mellett Pölöslei beadását Márkvárt fejelte a hálóba, majd a teljesen összeroppanó hazai védelem mellett Pölöskei már háromgólosra növelt a Pécs előnyét.