Kosárlabda: eredmények röviden, november 27-29.

2013. november 30., szombat 14:35

Élvonalbeli pécsi kosárlabda-csapatok hét közbeni mérkőzéseinek eredményeiről számolunk be röviden.

Női Európa Kupa - Kikapott a PINKK

November 27., szerda - A PINKK Pécsi 424 hazai környezetben 70-53-as vereséget szenvedett a francia Tarbes együttesétől a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

Női Európa Kupa, 4. forduló, G csoport:
PINKK Pécsi 424-Tarbes (francia) 53-70 (12-18 14-20 12-17 15-15) - a magyar csapat legjobb dobói: Ajdukovic 13, Sinclair 8.

Női Európa Kupa - Az utolsó másodpercekben kapott ki a PEAC

November 28., csütörtök - A PEAC-Pécs hazai pályán, rendkívül szoros mérkőzésen 62-60-as vereséget szenvedett a francia Nantes együttesétől a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójának csütörtöki játéknapján. A pécsi csapat hét másodperccel a találkozó vége előtt Maurita Reid kosarával egyenlített, a vendégek azonban büntetőkhöz jutottak, ezeket pedig két másodperccel a lefújás előtt Cayla Francis értékesítette.

Női Európa Kupa, 4. forduló, F csoport:
PEAC-Pécs - Nantes (francia) 60-62 (17-11, 14-22, 12-15, 17-14) - a magyar csapat legjobb dobói: Reid 13, Orozovic 12, Fürész 10.

Férfi NB I - Pécsi siker a Zalakerámia ellen

November 29., péntek - A PVSK hazai környezetben győzte le a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Zalakerámia-ZTE KK 85-74 (16-17, 28-18, 19-23, 22-16) - legjobb dobók: Budimir 33, Kovács 22, illetve Lekli 18.

Forrás: MTI

Pécs, 2015. augusztus 5. - Megnyerni a megyei első osztályt, majd a lehető legrövidebb időn belül visszakerülni az élvonalba, ez a célja a PMFC focicsapatának, amely Márton Gábor vezetőedző irányításával vág neki a következő bajnoki szezonnak.

sors-tamas-2012b-1376828330.jpgSors Tamás, a pécsi ANK Úszóklub versenyzője ezüstérmet szerzett a montreali paraúszó-világbajnokság magyar idő szerint augusztus 18-án, vasárnap hajnalban rendezett döntőjében.

Budapest, 2016. május 7. - Az első dél-amerikai paralimpia Rióban szeptember 7-én, tehát négy hónap múlva kezdődik. A K&H, a Magyar Paralimpiai Bizottság ezüst fokozatú támogatója és a Magyar Paralimpiai Csapat Pénzintézete összegyűjtötte a legérdekesebb számokat a nagy megmérettetésről.