Kiesett a PEAC-Pécs az EK nyolcaddöntőjében

2014. január 22., szerda 21:40

Budapest, 2014. január 22. - A PEAC-Pécs az idegenbeli visszavágón is kikapott a címvédő orosz Dinamo Moszkvától, így kiesett a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjében.

Eredmény (nyolcaddöntő, visszavágó - a sorozat honlapja szerint): Dinamo Moszkva (orosz)-PEAC-Pécs 78-57 (26-8, 23-24, 12-6, 17-19) - a magyar csapat legjobb dobói: Williams 15, Raksányi 10, Nagy-Bujdosó 10.

Kettős győzelemmel továbbjutott a Dinamo Moszkva. A Közép-európai Ligában is szereplő PEAC múlt csütörtökön 69-55-re kikapott jóval esélyesebb riválisától, így a továbbjutó kiléte már a visszavágó előtt valószínűsíthető volt.

A szerdai meccs semmilyen izgalmat nem tartogatott, a hazaiak már az első negyedben behozhatatlan előnyre tettek szert, mivel tíz perc után 18 ponttal vezettek. A pécsiek a második és a negyedik negyedben tudtak méltó ellenfelei lenni az orosz csapatnak, az első szakaszban nyolc, míg a harmadikban csupán hat pontot tudtak szerezni.

A hazaiaknál Nagyezsda Grisajeva 22 pontig, míg az olimpiai és világbajnok amerikai Tina Charles 15 pontig jutott, a magyaroknál pedig a szintén 15 pontos amerikai Latoya Williams volt a legeredményesebb.

Január 23-án, csütörtökön: Universitesi Istanbul (török)-DVTK 17.30 (az első meccsen 87-55)