Férfi vízilabda világliga: büntetőkkel kikaptunk a horvátoktól

2014. április 16., szerda 06:00

magyar-horvat-polo1-400-1397617516.jpgPécs, 2014. április 16. - A világbajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott tegnap ötméteresekkel kikapott az olimpiai bajnok horvát csapattól a világliga európai csoportselejtezőjének utolsó fordulójában.

A kedd esti pécsi összecsapáson, amelyet az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában teltház előtt rendeztek meg, Benedek Tibor szövetségi kapitány javarészt fiatalok alkotta csapatot küldött a vízbe. A tavaly vb-aranyérmes társaságból hatan is hiányoztak, igaz, az ötkarikás bajnok riválisnál is akadtak jeles hiányzók.

A pécsiek által Hullámfürdőként ismert uszodában a hazai gárda, amely már csoportgyőztesként várhatta a zárómeccset, a vendégvezetést követően a büntetőből betaláló Hosnyánszky Norbert, majd az emberelőnyből gólt lövő Vámos Márton révén 2-1-re fordított. A nyitónegyed végén azonban már megint a horvátoknál volt az előny (2-3). A második játékrész sokáig csak a kölcsönösen elpuskázott lehetőségekről szólt, míg nem Vámos balkeze újfent villant (3-3). A nagyszünet előtt viszont ötméteresből a horvátok visszavették a vezetést (3-4).

A harmadik nyolc percben utolérte az ellenfelet a hazai együttes: a duplázó Hosnyánszky a csapatkapitányi tisztet ellátó Madaras Norbert pazar passzából egyenlített (4-4). Csakhogy a horvátok nem hagyták annyiban: előbb egy magyar védelmi hibából, majd büntetőből voltak eredményesek, s elhúztak két góllal (4-6). A közelebb kerülés még ebben a negyedben sikerült: az ötméterest Vámos vágta a kapuba (5-6). A befejező negyedben sokáig hiába kísérletezett mindkét válogatott, aztán Bátori Bence megtörte a jeget, s kiegyenlített (6-6). Válaszul a horvátok kihasználtak egy emberelőnyt, de ugyanígy tett a hat az öt elleni játékban Tóth Márton is, aki nagy gólt lőtt (7-7). Mivel az eredmény már nem változott, következhettek az ötméteresek.

A büntetőpárbaj jól indult, hiszen Decker Attila hárította a horvátok első emberének lövését, ám a folytatásban magyar részről csak Angyal Dániel és Hosnyánszky talált be, a valamivel pontosabb horvátok így végül 10-9-re nyertek.

Világliga, európai csoportselejtező, B csoport, büntetőkkel: Magyarország-Horvátország 9-10 (2-3, 1-1, 2-2, 2-1 - 2-3) - a magyar góldobók: Vámos 3, Hosnyánszky 2, Bátori, Tóth M. 1-1, illetve a büntetődobók közül Angyal és Hosnyánszky volt eredményes.

___

A csoportselejtező végeredménye: 1. Magyarország 9 pont, 2. Görögország 5, 3. Horvátország 4. Az utolsó fordulóban a csoport harmadik tagja, Görögország válogatottja szabadnapos volt.

Elsőségének köszönhetően a magyar együttes tagja lett a világliga szuperdöntőjének, amelynek Dubaj ad otthont június 16. és 21. között.

Első képünkön: Madaras Norbert (b) és a horvát Ivan Buljubasic, második képünkön: Decker Attila kapus (k).

Forrás: MTI, MTI-fotó: Sóki Tamás

Budapest, 2015. szeptember 04.-Van olyan futballszerető szurkoló Magyarországon, aki ne tudná, hogy sorsdöntő mérkőzéshez érkezett a magyar labdarúgó-válogatott? Aligha. A románok elleni találkozó mérföldkő lehet a honi labdarúgásnak. Nem is csak a 3 pont esetleges megszerzése miatt fontos az összecsapás, amitől szinte karnyújtásnyira kerülne a 2016-os Európa-bajnokság, de a foci válogatottunk elérte azt, amit réges-régen tapasztaltunk, az egész ország mellettük áll és lélegzet visszafojtva várja az összecsapást.

Nem termett túl sok babér az élvonalban játszó pécsi kosarasoknak és vízilabdázóknak az elmúlt három nap során vívott meccseiken. Egy győzelem és három vereség a mérleg baranyai szempontból.

Pécs, 2016. október 9. - Hadik András nyerte az országos bajnokság idei hetedik futamát, az 50. Mecsek Rallye-t. A Ford Fiestát vezető pilóta mögött Ranga Péter lett a második és Vincze Ferenc a harmadik, mindkettőjüknek több mint fél perc volt a hátránya a győzteshez képest.