A pécsi „Sütike” nagy sikere a Városligetben

2016. május 24., kedd 06:00

Budapest, 2016. május 24. - A ’Nők napja’ tömegnyi hölgyet, kislányt, kismamát, nagymamát vonzott a Városligetbe vasárnap. Hatalmas futóünnep zajlott 10 350 nevezővel a 21. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán, melyen a fitneszprogramok is seregnyi érdeklődőt vonzottak.

A futók összesen 50 367 km-t vágtak zsebre a nap végére! A verseny rangidőse a 81 éves Sztarenszky Tiborné, Marika volt, aki a ligeti 10 km után hétfőtől már a nyári londoni 10 km-re készül. A 2 km-t és az 5 km-t - akárcsak tavaly - idén is a volt öttusázó, a 35 éves Szatmári Adrienn nyerte. A 10 km-en hatodikként ért célba, így az összetett versenyben (2+5+10 km) az övé lett az elsőség (1:10:14).

A „Sütike” becenévre hallgató pécsi versenyző a futótudománya mellett híres arról is, hogy mindig az adott versenyre „komponált”  ujjnyi hosszúságú körmeivel fut.

A 10 km-en a 45 éves Staicu Simona győzött, megismételte az egy évvel korábbi elsőségét (37.39).

Forrás: Gyarmati Cintia / BSI Sport Kft.

Kellemetlen hírt kellett közölnie a PMFC ügyvezetőjének a csapat öltözőjében: veszélybe került a tavaszi idény sorsa. A csakfoci.hu úgy tudja, ez a helyzet főként amiatt alakult ki, mert a Pécs jelen állás szerint nem tud bevételhez jutni, azok ugyanis Matyi Dezsőt illetik meg. Ha ezt a döntését nem változtatja meg a tulajdonos, akkor a PMFC-nek csak egyetlen esélye maradt: befektetőt kell találnia. Erre alig két hét áll rendelkezésre. Mindezekkel szembesítette a fociportál a klub ügyvezetőjét, aki a kialakult helyzettel kapcsolatosan nyilatkozott.

fradi-pmfc1-20131130-mti400-1385876935.jpgA vendég Pécs bár korán hátrányba került, végül egy-egy öngóllal és 11-essel 2-1-re legyőzte a Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Budapest, 2016. szeptember 9. - A K&H Csoport tízévnyi együttműködés után újabb négyéves paralimpiai ciklusra meghosszabbította támogatási szerződését a Magyar Paralimpiai Bizottsággal. A megállapodás értelmében a K&H a Magyar Paralimpiai Bizottság ezüst fokozatú támogatója és a Magyar Paralimpiai Csapat Pénzintézete marad a tokiói paralimpiai játékokig. A most kezdődött riói paralimpián három sportoló képviseli Baranya megyét.