A hétvége sporthírei röviden, október 5-6.

2013. október 6., vasárnap 22:25

Három labdasport - foci, kosár- és röplabda - élvonalbeli pécsi csapatainak hétvégi eredményeiről számolunk be röviden.

NB I-es foci: A PMFC-Matias hazai pályán 2-1-re kikapott a Puskás Akadémiától a tizedik forduló szombati játéknapján. A felcsútiak már a 4. percben vezetést szereztek Lencse révén, és a kényszerű cserék sem zavarták meg őket. Sőt, Lencse másodszor is lefutotta védőjét, és ismét betalált. A hazaiak a második félidőben nagy mezőnyfölényben játszottak, ám a helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A hajrában Frőhlich szépített, de ez kevés volt a pontszerzéshez.

A férfi röplabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén: PTE-PEAC Andragora - Sümegi RC 3-1.

A férfi kosárlabda NB I nyitófordulójában: Pécsi VSK-PANNONPOWER - Naturtex-SZTE-Szedeák 79-81 (21-11, 19-21, 23-25, 16-24).

A PINKK Pécsi 424 vasárnap magabiztosan legyőzte a vendég rózsahegyi csapatot a női kosárlabda Közép-európai Liga vasárnapi második mérkőzésén. Eredmény a liga honlapja alapján: PINKK Pécsi 424-Ruzomberok (szlovák) 79-61 (15-11, 20-19, 21-16, 23-15).

Forrás: MTI

kosarlabda-psn2-363-1390637739.jpgA Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség idén is megrendezte év végi szavazását. A megye legjobb játékosaira, edzőire és játékvezetőire lehetett voksolni.

Kecskemét, 2013. szeptember 14. - A Pécs az első félidő közepén ugyan még kétgólos hátrányban volt, végül azonban magabiztos, 5-2-es diadalt aratott a Kecskemét vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójának szombati játéknapján.

knoch-viktor400-1386370183.jpgUgyan a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó végül nem kvalifikálta magát a február 7-én kezdődő téli olimpiai játékokra, a pécsi Knoch Viktor egyéni számokban mégis rajthoz állhat Szocsiban. A rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai kvótáit két idei Világkupa-futamon lehetett megszerezni.