A hétvége sporthírei röviden, október 5-6.

2013. október 6., vasárnap 22:25

Három labdasport - foci, kosár- és röplabda - élvonalbeli pécsi csapatainak hétvégi eredményeiről számolunk be röviden.

NB I-es foci: A PMFC-Matias hazai pályán 2-1-re kikapott a Puskás Akadémiától a tizedik forduló szombati játéknapján. A felcsútiak már a 4. percben vezetést szereztek Lencse révén, és a kényszerű cserék sem zavarták meg őket. Sőt, Lencse másodszor is lefutotta védőjét, és ismét betalált. A hazaiak a második félidőben nagy mezőnyfölényben játszottak, ám a helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A hajrában Frőhlich szépített, de ez kevés volt a pontszerzéshez.

A férfi röplabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén: PTE-PEAC Andragora - Sümegi RC 3-1.

A férfi kosárlabda NB I nyitófordulójában: Pécsi VSK-PANNONPOWER - Naturtex-SZTE-Szedeák 79-81 (21-11, 19-21, 23-25, 16-24).

A PINKK Pécsi 424 vasárnap magabiztosan legyőzte a vendég rózsahegyi csapatot a női kosárlabda Közép-európai Liga vasárnapi második mérkőzésén. Eredmény a liga honlapja alapján: PINKK Pécsi 424-Ruzomberok (szlovák) 79-61 (15-11, 20-19, 21-16, 23-15).

Forrás: MTI

pvsk-b-tf-1383929674.jpgSokat vett ki a két kiélezett kaposvári csata a fiataljainkból, így nem tudtuk B-csoportos győzelmeink számát növelni a sokkal szimpatikusabban és motiváltabban játszó TF ellen - írja tudósításában a november 3-i mérkőzésről a PVSK-PANNONPOWER. A csapat ma este Bonyhádon lép pályára a listavezető ellen.

Budapest-Pécs, 2016. május 17. - Baranya megyébe érkezik június 11-én a Magyar Olimpiai Bizottság eseménysorozata, amely a lakosságot igyekszik több sportágban is mozgósítani az idei ötkarikás játékok jegyében.

Nem termett túl sok babér az élvonalban játszó pécsi kosarasoknak és vízilabdázóknak az elmúlt három nap során vívott meccseiken. Egy győzelem és három vereség a mérleg baranyai szempontból.