T-Systems-PTE: együttműködés a duális képzésben

2014. december 19., péntek 06:00

Pécs, 2014. december 19. - Az informatikai duális képzés, a kutatás-fejlesztés, a technológia-transzfer, valamint az innovációs és kutatási eredmények hasznosítása területén is együttműködik a jövőben a T-Systems Magyarország Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem - jelentették be szerdán a baranyai megyeszékhelyen.

Az erről szóló megállapodást a T-Systems képviseletében a társaság vezérigazgatója, Rékasi Tibor és a PTE rektora, Bódis József írta alá. A rektor az aláírás alkalmából kiemelte: a vállalat és a felsőoktatási intézmény elsősorban a duális képzésben kívánja erőit egyesíteni, kiemelten az informatikai képzés területén.

 

Bódis József emlékeztetett arra, hogy a következő tizenöt évre vonatkozó új felsőoktatási koncepció egyik fő irányvonala a munkaerő-piaci elvárásokhoz igazodó képzési struktúra elterjesztése. Ennek megfelelően a hazai felsőoktatásban növekedne a gyakorlatorientált képzések aránya, és hivatalosan is bevezetnék a duális képzési formát. Rámutatott: ebbe az új felsőoktatási koncepcióba tökéletesen illeszkedik a T-Systems Magyarország és a PTE együttműködése, ugyanis a pécsi egyetemen az egyik legdinamikusabban fejlődő képzés az informatika.

hirdetés

 

Rékasi Tibor arról szólt, hogy a programban a főleg a pécsi egyetem nappali képzésében részt vevő hallgatók a gyakorlatban ismerhetik meg a nagyvállalati környezetet, és már a tanulmányaik alatt gyakorlott szakemberekké válhatnak. A gyakornokok szakmai fejlődését a T-Systems Magyarország szakmai mentorai segítik. Rámutatott: az iparágban szintén kulcskérdés a minőségi utánpótlás, ez az együttműködés pedig lehetővé teszi, hogy akár a tervezett pécsi szoftverházban, akár az egészségügyi informatikai területen is gyakorlati tudásra tehessenek szert az egyetem hallgatói, és az innováció területén is új eredmények szülessenek.

 

A sajtó rendelkezésére bocsátott tájékoztatóból kiderül: a gyakornoki program mellett a T-Systems és a PTE segíteni kívánja a Pécs városát támogató innovatív, intelligens megoldásokat alkalmazó városfejlesztési programokat is. Ennek érdekében közösen dolgozzák ki a programok céljait támogató és kiszolgáló műszaki oktató és kutató bázis koncepcióját, és közösen végzik el megvalósíthatósági elemzését.

 

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

Nemzeti tudományegyetemek, egyetemek, főiskolák és közösségi főiskolák - a többi között ezt a besorolást tartalmazza a most elkészült felsőoktatási stratégia. Az MTI birtokába került dokumentum mindezek mellett tartalmazza az új finanszírozási alapelveket és a kiválósági professzori cím bevezetését is a kiemelt egyetemeken. A kormany.hu arról számol be, hogy a stratégiát pénteki ülésén nagy többséggel elfogadta a Felsőoktatási Kerekasztal.

Pécs, 2015. április 29. - Sokrétű gyakorlati tapasztalatokkal, a valós céges munkafolyamatokba beletanulva léphetnek majd ki az iskolapadból azok a környezetmérnökök, akik szeptemberben kezdik tanulmányaikat a Pécsi Tudományegyetemen és a Tettye Forrásháznál.

„Kiváló Egyetem” elismerésben részesült a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja (PTE KK) az egészségügyben nyújtott kiemelkedő teljesítményéért. Az első alkalommal megjelenő Figyelő Medicina TOP200 évkönyv átfogó szempontrendszer alapján értékelte az egyetemi klinikákat, és a legjobbnak a PTE bizonyult.