Felsőoktatási rangsorok: hogy áll a PTE?

2013. november 29., péntek 06:10

A tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorát közlő „HVG rangsor - Diploma 2014” szerint a Pécsi Tudományegyetem tavalyhoz képest két helyet javított pozícióján - tette közzé honlapján az egyetem. A Heti Válasz csütörtöki számában a tavalyi felvételi eljárásban legnépszerűbb 15 szak esetében rangsorolja az intézményeket, köztük a PTE-t több előkelő pozícióba - derül ki az MTI alapján.

A HVG-kiadvány alapján a PTE immár a 4. legerősebb hazai felsőoktatási intézmény. Még előkelőbb helyen szerepel a pécsi egyetem az oktatói kiválóság tekintetében, amely rangsorban a második legjobbnak bizonyult a HVG rangsorában. Az intézményi rangsor összeállításakor figyelembe vették az elsőhelyes jelentkezők számát, a nappali tagozatos képzésekre felvettek pontátlagát, a nyelvvizsgával rendelkező felvettek számát, a középiskolai versenyeken helyezettek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, valamint az egy - tudományos fokozattal rendelkező - oktatóra jutó hallgatók számát - írja az Eduline.

hirdetés

 

A HVG alapján a pécsi egyetem a 2013-as hatodik helyről lépett előre a negyedikre, épphogy lecsúszva a dobogós helyezésről. Az oktatói kiválóság rangsorában még előkelőbb pozíciót tudhat magáénak a lista szerint a PTE, hiszen ebben az összehasonlításban a második legjobb hazai felsőoktatási intézmények bizonyult.

 

További részletek és adatok az Eduline-on.

 

A Heti Válasz összeállítását idén első alkalommal jelentette meg közösen a felvi.hu portált kezelő az Educatio Nonprofit Kft.-vel. A hetilap rangsorából többek között az alábbiak derülnek ki a PTE-vel kapcsolatban:

 

A gazdálkodás és menedzsment képzésben az első helyen a Budapesti Corvinus Egyetem végzett, amelyet a Műegyetem és a Pécsi Tudományegyetem karai követnek. A mostani tanévben 27 hazai egyetem vagy főiskola indított nappali munkarendű gazdálkodási és menedzsment alapszakos képzést.

 

Gépészmérnöki képzésben első helyen a Műegyetem van, amelyet a képzeletbeli dobogón az Óbudai Egyetem követ, harmadik helyen a Miskolci Egyetem gépészkara áll. Idén 12 egyetem vagy főiskola hirdette meg ezt a képzést. Villamosmérnöki képzésben hét helyen lehet részt venni, első a Műegyetem, utána a Pécsi Tudományegyetem és az Óbudai Egyetem következik.

 

Jogásznak nyolc intézményben lehet idén tanulni. A rangsor első helyén az ELTE, második helyen a Pécsi Tudományegyetem, harmadik helyén pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi kara áll.

 

Kereskedelem és marketing szakra 16 főiskola illetve főiskolai és egyetemi kar vett fel hallgatókat. Az első három helyen fővárosi kar szerepel: a Corvinus, a Budapesti Gazdasági Főiskola két kara. Pénzügy és számvitel képzésben 17 intézmény közül válogathattak a diákok, a lista élén a Corvinus áll, utána a Budapesti Gazdasági Főiskola és Pécsi Tudományegyetem jön.

 

Forrás: www.pte.hu és MTI

Kapcsolódó cikkek

Budapest, 2016. február 16. - A Duális Képzési Tanács (DKT) januári döntését követően tovább bővülnek a 2016/2017-es tanévben indítható felsőfokú duális képzési lehetőségek.

Budapest, 2016. november 22. - Hamarosan indul a vizsgaidőszak, a gazdasági képzésben részt vevő hallgatók számára azonban még soha nem volt ilyen egyszerű a felkészülés. A Digitális Jegyzetszolgáltatással, azaz a DJ-vel most az ötven legfontosabb gazdasági tankönyv és jegyzet bármikor online elérhető a www.vilagraszolo.com oldalon.

bodisj-mellart-400d-1392183485.jpgPécs, 2014. február 12. - Két jelölt - Dr. Bódis József és Dr. Mellár Tamás - méretteti meg magát a PTE magasabb vezetői posztjának betöltésére az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt pályázaton.