Együttműködés a Kúria és nyolc doktori iskola között

2014. április 17., csütörtök 07:00

Budapest, 2014. április 17. - Együttműködési megállapodást írt alá tegnap Darák Péter, a Kúria elnöke és nyolc egyetem - köztük a pécsi - doktori iskolájának képviselője a legfelsőbb bírói fórum épületében - közölte a Kúria sajtótitkársága.

Az együttműködési megállapodás célja gyakornoki rendszer kialakítása, hogy a Kúria szakmai tapasztalaton alapuló tudásbázisát megosszák a doktori iskolák hallgatóival, és egyúttal a Kúria bírái is tájékozódhassanak a hallgatók kutatási területeiről.

 

Az elmélet és a gyakorlat kapcsolatának szorosabbá tétele nem csupán a jogászképzés színvonala, hanem a Kúria működése szempontjából is jelentős eredményekkel jár - írták. A Kúria jogegységesítő feladatának fontos eszköze a joggyakorlat-elemzés, amely elképzelhetetlen elméleti szakemberek közreműködése nélkül - fűzték hozzá. A közlemény kitér arra is, hogy a jogtudomány fejlődése szempontjából hasznos, ha a jogalkalmazás élő gyakorlatának ismerete, elemzése jelen van az alapképzésben és a doktoranduszképzésben.

hirdetés

 

Az együttműködési megállapodás értelmében a Kúria az általa létrehozott és működtetett gyakornoki rendszer keretében, pályázatok útján lehetővé teszi az állam- és jogtudományi karok doktori iskoláin tanulók számára a tudományos kutatást a legfelsőbb bírói fórumon.

 

Az együttműködésben részt vesz a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem jogtudományi doktori iskolája, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-tudományi doktori iskolája.

 

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

pont-ott-parti-2016-pecs400-1469658177.jpg

Pécs, 2016. július 28. - A tavalyinál hat százalékkal több hallgatót vettek fel idén a Pécsi Tudományegyetemre (PTE), ahol 4856-an kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.

pte-logo-1364408287.jpg

2013. április 10-én ismét megrendezésre kerül a PTE Innovációs Nap, mely rendezvény keretében idén különösen izgalmas előadásokkal és interaktív kiállítással várják az érdeklődőket. Az résztvevők az innovatív egyetemi kutatásokon kívül megismerhetik Izrael sikertörténetét, valamint több egyetemi találmányt is kipróbálhatnak. A rendezvény helyszíne: Szentágothai János Kutatóközpont Pécs, Ifjúság útja 20.

Budapest, 2014. november 13. - A Semmelweis Egyetem (SE) vezeti a HVG friss felsőoktatási rangsorát, megelőzve az évek óta a lista élén álló Eötvös Loránd Tudományegyetemet. Az Eduline oktatási szakportál tegnap közzétett összegzése szerint a karok versenyében az orvos-, a bölcsész- és a természettudományi karok vezetnek.