Eduline: a Semmelweis elöl, a PTE az élmezőnyben

2014. november 13., csütörtök 06:00

Budapest, 2014. november 13. - A Semmelweis Egyetem (SE) vezeti a HVG friss felsőoktatási rangsorát, megelőzve az évek óta a lista élén álló Eötvös Loránd Tudományegyetemet. Az Eduline oktatási szakportál tegnap közzétett összegzése szerint a karok versenyében az orvos-, a bölcsész- és a természettudományi karok vezetnek.

Az intézmények rangsorában Semmelweis Egyetemet és az Eötvös Loránd Tudományegyetemet a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem követi. A következő öt helyen a Debreceni Egyetem, a Pannon Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) áll.

 

A hallgatói rangsorban nem történtek nagyobb változások, sőt még inkább erősödött a vezető egyetemek előnye - olvasható az összegzésben, amely szerint a Budapesti Corvinus Egyetemre és az ELTE-re csaknem ezerrel többen szerettek volna bejutni 2014-ben, mint korábban, de a Műegyetemen, a Szegedi Tudományegyetemen és a Semmelweisen is ötszáz és nyolcszáz közötti volt a növekedés.

hirdetés

 

Az oktatói alrangsorban már nagyobb az átrendeződés. Kiugróan javultak a Semmelweis Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem minősített oktatókra vonatkozó mutatói. A Semmelweis általános orvostudományi karán egyik évről a másikra 148-cal (az egyetem egészén 180-nal) nőtt a minősített oktatók száma, ami döntően az átszervezés következménye lehet, ám az oktatói listák élére repítette a kart és az egyetemet is. Sőt, az SE ezzel az összetett intézményi rangsor idei győztese lett - emeli ki a felsőoktatási kiadvány.

 

Az évek óta listavezető Eötvös Loránd Tudományegyetem így a 2. helyet szerezte meg - igaz, az idén is abba az intézménybe jelentkeztek a legtöbben, és ott tanít a legtöbb tudományos fokozattal rendelkező oktató.

 

A hetilap tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorát készítette el. Az összesített rangsor összeállításakor figyelembe vették a nappali alap- és osztatlan képzésekre első helyen jelentkezők számát, a felvettek pontátlagát, a B2-es vagy C1-es nyelvvizsgával felvett hallgatók, a középiskolai tanulmányi versenyeken kiemelkedő helyezést elért elsőévesek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó nappali tagozatos hallgatók számát, valamint az MTA-címekkel rendelkező oktatók arányát.

 

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

happygirl-1377119579.jpg

Nemrég elindult a pótfelvételi eljárás a felsőoktatási intézményekben, elérhetővé váltak az újfent vagy újonnan meghirdetett képzések.

A ponthatárok augusztus 29-én kerülnek kihirdetésre, így már nem kell sokat várniuk a jelentkezőknek, hogy kiderüljön: kit vettek fel.

bodisj-mellart-400d-1392183485.jpgPécs, 2014. február 12. - Két jelölt - Dr. Bódis József és Dr. Mellár Tamás - méretteti meg magát a PTE magasabb vezetői posztjának betöltésére az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt pályázaton.

pte-cembeton400-1480572002.jpg

Pécs, 2016. december 1. - A PTE Műszaki és Informatikai Kara és a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség (CeMBeton) együttműködésében felsőfokú, gyakorlati tudásanyagra épülő szakemberképzés indul.