Az orvos válaszol

Pöttyös

Kérdező neve: Pöttyös

Kérdés: Kedves Doktor Úr! Időről időre tele lesz a bőröm viszkető vörös kiütésekkel, amelyek egy idő után eltűnnek. Voltam már több allergiavizsgálaton is, de nem jönnek rá, mitől lehet. Ön mit tenne a helyemben?
 

Kedves Kérdező!

 

A visszatérő viszkető kiütések számos okból kifolyólag jelenhetnek meg a bőrön. Egyik leggyakoribb megjelenési forma az urtikaria, vagy csalánkiütés, mely általában allergiás eredetű. A kivizsgálást nem a bőrén végezném (mivel ott nem derült ki semmi kóros), hanem először nutritív allergéneket keresnék a vérében. A táplálékkal bevitt ételek is allergizálhatnak, valamint a bélből felszívódott anyagok is kiválthatnak viszkető kiütéseket, melyek visszatérően jelentkezhetnek. Azt tanácsolnám, hogy vezessen naplót, melyben jegyezze fel a fogyasztott ételeket, valamint a megjelenő kiütéseket, melyek között összefüggéseket keresnék. Sok sikert a kutatáshoz, ha kell, személyesen is segítek, üdv: Testreszabó

Kapcsolódó cikkek

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Egy hónapja érzek fájdalmat a jobb térdhajlatomnál, meg van duzzadva, a bal térdhez képest 5 cm-rel vastagabb.Felkerestem az ügyeletes orvost, Ő Aflamin 100mg filmtablettát írt föl. Két hét után a vérnyomásom 170.re fölment, amióta nem szedem ismét normális Igaz, ettől a gyógyszertől elmúlt a fájdalom.. Ezután egy igen ragacsos szürkés színü gyógyszertári krémet kaptam, amit pakolásként használok. a fájdalom és a duzzanat nem szűnik .Már az alsó lábszáramban is érzem a fájdalmat. Előzményként annyit szeretnék elmondani, hogy 2012-ben melldaganattal műtöttek, kiszedték a nyirokcsomókat. Kaptam kemoterápiát és sugárkezelést. A jobb felkarom és jobb mellem ödémás. Lehetséges, hogy a nyirokkeringés elégtelenségéből adódik a lábduzzanat és a fájdalom? Kérem szíves tanácsát. Köszönöm : Valéria

Kérdező neve: Pali

Kérdés: Kedves doktor úr! mi a véleménye a mebucain ínygyulladáscsökkentő hatásáról? Lehetséges ez vagy csak véletlenül múlt el nekem, amikor egy felet rászorítottam az ínyemre?
 

Kérdező neve: Renáta

Kérdés: Kedves Testreszabó! Mostanában többször tapasztaltam azt, hogy hosszabb séta közben egyszer csak elkezd viszketni a tenyerem és bedagadnak az ujjaim. Mi okozhatja ezt, hol van lehetőség kivizsgálni az okot? Köszönettel:Renáta