Az orvos válaszol

májtisztító kúra

Kérdező neve: Renáta

Kérdés: Kedves András! Szeretném megtudni véleményét a májtisztító kúráról, Több internetes oldalon olvastam róla. Pl. a http://auretiel.hu/hazi-praktikak/majtisztito-kura.html linken is megtalálja mit kell tenni. Érdeklődve várom válaszát. Renáta
 

Kedves Renáta!

 

Mivel nyugati gyógyászatban dolgozó orvos vagyok, ezért a májtisztítás, méregtelenítés címszavak zavarnak, ezeket általában a keleti gyógyászatban használják, mivel azt gondolják, hogy bizonyos étkezési szokásokkal, segédanyagokkal, fitotherápiával (növényekkel) képesek hatni a szervezet állítólagos meridiánjaira, s egy holisztikus szemlélet által, a yin-yan egyensúlyt helyreállítva képesek gyógyítani.

Szeretném leszögezni, hogy a máj egy olyan szervünk, amely a belekből felszívódó különböző anyagokat (toxinokat) képes eliminálni a szervezetből, ez a feladata, ebből fakadóan elsősorban arra tenném a hangsúlyt, hogy preventíve mit eszik, mit iszik az ember, hiszen a "rendszeren" átmegy. A leggyakoribb toxin az alkohol, gyógyszerek, esetleg vegyszerek, amelyek tartósan, nagyobb mennyiséggel felszívódva ártanak a májsejteknek, a májnak, először májelzsírosodást (visszafordítható), majd májzsugort (visszafordíthatatlan) okozva.

Én nem bonyolítanám a dolgot, megvéve, fogyasztva különböző drága pirulákat (melyeknek összetétele sem biztos), hanem objektíve értékelhető vizsgálatok által (hasi UH, labor) ellenőrizném 35 év felett évente egyszer a májfunkciót, a máj morfológiáját. Ha ezekben eltérés van, akkor javasolnék májvédő diétát (fűszerszegény, zsírszegény, fehérje- és szénhidrátban gazdag), valamint silimarin (Legalon, Silegon) hatóanyagtartalmú májregeneráló, mérhető dózisú, bizonyítottan májsejtekre pozitívan ható gyógyszereket és az alkohol, zsírdús ételek, dömpingszerűen szedett fájdalomcsillapítók, fogamzásgátlók szedését mérsékelném.

Üdv: Testreszabó

Kapcsolódó cikkek

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Egy hónapja érzek fájdalmat a jobb térdhajlatomnál, meg van duzzadva, a bal térdhez képest 5 cm-rel vastagabb.Felkerestem az ügyeletes orvost, Ő Aflamin 100mg filmtablettát írt föl. Két hét után a vérnyomásom 170.re fölment, amióta nem szedem ismét normális Igaz, ettől a gyógyszertől elmúlt a fájdalom.. Ezután egy igen ragacsos szürkés színü gyógyszertári krémet kaptam, amit pakolásként használok. a fájdalom és a duzzanat nem szűnik .Már az alsó lábszáramban is érzem a fájdalmat. Előzményként annyit szeretnék elmondani, hogy 2012-ben melldaganattal műtöttek, kiszedték a nyirokcsomókat. Kaptam kemoterápiát és sugárkezelést. A jobb felkarom és jobb mellem ödémás. Lehetséges, hogy a nyirokkeringés elégtelenségéből adódik a lábduzzanat és a fájdalom? Kérem szíves tanácsát. Köszönöm : Valéria

Kérdező neve: Fülfájós

Kérdés: Kedves András! Nagyon fáj a jobb fülemnél a hallójáratom. Egyik ismerősöm azt javasolta, alaposan tisztítsam ki svédcseppes fülpiszkálóval. Én meg azt hallottam, hogy nem jó ötlet piszkálni az ember fülét. Önnek mi a véleménye?
 

Kérdező neve: Renáta

Kérdés: Kedves Testreszabó! Mostanában többször tapasztaltam azt, hogy hosszabb séta közben egyszer csak elkezd viszketni a tenyerem és bedagadnak az ujjaim. Mi okozhatja ezt, hol van lehetőség kivizsgálni az okot? Köszönettel:Renáta