Az orvos válaszol

Atesz viszket

Kérdező neve: Atesz

Kérdés: Kedves Doktor Úr! Tegnap a torokgyúlladásomból kifolyólag hőemelkedésem volt, és vettem be algopyrint tabletát. Alig telt el 30 perc a térdhajlatomba, a karomon apró kiütések jöttek ki. Reggel halványabb, délután pedig felerősödik. Nagyon irritáló mert viszket. A választ előre is köszönöm. 

Kedves Atesz!

A viszkető kiütések, így Algopyrin tabletta bevétele után nagy valószínűséggel allergiás reakció jelei. Azt tanácsolom, hogy kerüld el az amidasophenum tartalmú gyógyszerek további szedését, válts paracetamolra, vagy ibuprofenre, végy hozzá egy torokfertőtlenítőt (nekem a Tantum Verde jön be a legjobban). Ha panaszaid fokozódnak (amit nem kívánok) keress fel egy szabad kapacításokkal bíró dokit, hogy bekukkantson a torkodba, hátha kell valami antibiotikum.

Gyors gyógyulást kíván a Testreszabó :)

Kapcsolódó cikkek

Kérdező neve: Pali

Kérdés: Kedves doktor úr! mi a véleménye a mebucain ínygyulladáscsökkentő hatásáról? Lehetséges ez vagy csak véletlenül múlt el nekem, amikor egy felet rászorítottam az ínyemre?
 

Kérdező neve: Péter

Kérdés: Tisztelt doktor Úr! Az utóbbi időben egyre többen panaszkodtak a környezetemben influenzás tünetekre! Nyáron lehet influenza?
 

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Egy hónapja érzek fájdalmat a jobb térdhajlatomnál, meg van duzzadva, a bal térdhez képest 5 cm-rel vastagabb.Felkerestem az ügyeletes orvost, Ő Aflamin 100mg filmtablettát írt föl. Két hét után a vérnyomásom 170.re fölment, amióta nem szedem ismét normális Igaz, ettől a gyógyszertől elmúlt a fájdalom.. Ezután egy igen ragacsos szürkés színü gyógyszertári krémet kaptam, amit pakolásként használok. a fájdalom és a duzzanat nem szűnik .Már az alsó lábszáramban is érzem a fájdalmat. Előzményként annyit szeretnék elmondani, hogy 2012-ben melldaganattal műtöttek, kiszedték a nyirokcsomókat. Kaptam kemoterápiát és sugárkezelést. A jobb felkarom és jobb mellem ödémás. Lehetséges, hogy a nyirokkeringés elégtelenségéből adódik a lábduzzanat és a fájdalom? Kérem szíves tanácsát. Köszönöm : Valéria