Enyhe fejsérülés

2014. augusztus 31., vasárnap 09:37


Kérdés: Kedves doktor úr! Újszülött kislányom (3napos volt) fejére, véletlenül ráesett egy elég nehez popsikrémes tégely, a feje jobb oldalára, kb. a füle elötti részre, halántékára és az arcára. Felsírt,megvígasztaltam, enni is tudott szépen, nincs duzzanatt sem. Mégis nagyon aggódom, hogy az ütéstöl esetleg agyrázkódás vagy valami más baja lehetett. Ön szerint szükséges valamilyen kivizsgálás? Válaszát elöre is köszönöm!

Kedves Édesanya! 

 

A gyermekkori fejsérülések következményeit a sérülés típusa (jellege, az erőhatás mértéke), valamint az életkor is meghatározza. A kisebb traumák kapcsán is kialakulhat például agyrázkódás, Ilyenkor a koponyán belüli nyomás emelkedése következtében átmeneti, rövid eszméletvesztés jöhet létre, a de hányinger, hányás, szédülés, fejfájás, zavartság, aluszékonyság ugyancsak kialakulhat - természetesen nem mindig észleljük a felsoroltakat együtt.

 

Fontos megemlíteni, hogy ezek a tünetek nem feltételenül a traumát közvetlen követően, hanem órákkal, egy nappal később is jelentkezhetnek.

 

Azt azonban, hogy kinél alakult ki sérülés, kinél pedig nem fog, megjósolni nem lehet.

 

Ezért a szakorvosi vizsgálattól ndem tekinthetünk el. Különösen fontos az újszülöttek, csecsemők esetén, mert a kevéssé markáns jelek mellett, valamint a jelentősebb sérülékenyság miatt sokszor nem csupán vizsgálat, hanem rövidebb-hosszabb megfigyelés is szükséges.

 

A témával kapcsolatosan javaslaom a http://balesetmegelozes.ogyei.hu/ honlapot, illetve az onnan letölthető

http://balesetmegelozes.ogyei.hu/downloads/Otthoni%20biztons%C3%A1g

,%20biztons%C3%A1gos%20otthon.pdf anyagot is!

Otthonbiztonság szakember kép

Kapcsolódó cikkek

Tisztelt Doktor Úr! 11 hós gyermekem belázasodott délután, folyamatosan 39 körül volt a láza. Germicid C kúpot kapott. 3 óra elteltével ismét magas volta láza kapott még egyet, 4 óra elteltével ismét egyet. Összesen 3 kúpot kapott az este folyamán, elfogyott itthon a kúp, hajnalban cataflam cseppet kapott. Az éjjel hívtuk az ügyeletet és ránk szóltak, hogy 5 óránként lehet 1 kúpot adni. A betegtájékoztató szerint magas láz esetében 3-4 óránként lehet adni. Rosszul csináltuk? Remélem nem okoztunk bármilyen kárt a szervezetében... Köszönettel, Aggódó Anya

Kérjük, írja le kÜdvözlöm! Kislányom augusztus 2.-án töltötte be a 8. évét. 2 napja vettem észre hogy elkezdett nőni a melle ,és kezd a szőrösödni . Sokkal szőrösebb mint egy átlag gyerek ,gondoltam is rá hogy el kellene vinnem kivizsgáltatni . :( Normális dolog ez ? Nem lehetne valahogy visszatartani még egy pár évre ? Kislányomat nagyon megviselte ez az egész ,próbálom neki elmagyarázni hogy ez normális dolog . Félek hogy az iskolában csúfolni fogják miatta. Kérem adjon valami tanácsot ,elvigyem kivizsgáltatni ? Válaszát előre is köszönöm! érdését.

 Tisztelt Dr.Úr! A lányom8 éves beteg volt arcüreg gyulladás és hugyuti fertőzést kapot.Erre szednie kellett antibiotikumot Klacidot.A gyógyszer el fogyása után 2 nappal vért vettek tőlle.Minden eredménye jó kivéve a vas ami a 9.0-21.5 értékek helyett 30.2 Soha nem volt gond az eredményeivel.Lehet esetleg ez az antibiotikum mellék hatása?Mit tehetek hogy ne legyen ebből az értékből gond?