Eltévesztett gyógyszeradagolás

2015. február 3., kedd 11:08

 Tisztelt Doktor Úr! 4,5 hos Kislanyomnak kotohartyagyulladasra orvosa Tobrex szemcseppet irt fel 5-6 napig napi 5*1 csepp. Eleg nehez beadni neki es sajnos volt egyszer , hogy picit jobban megnyomtam a kis tubust es valószínű nem csak egy csepp ment a szemébe, természetesen folyt is ki. Az lenne a kerdesem, hogy ezzel ugye bajt nem okoztam. Köszönöm válaszát! 

Kedves Édesanya!

 

Ezzel biztosan nem okozott gondot. Általában pedig ilyen esetekben fel kell venni a kezelőorvossal a kapcsolatot, aki választ tud adni a következő kérdésekre

- a gyermeknek szánt készítmény nem megfelelő adagolásával kapcsolatos kérdések

- teendők nem gyermeknek szánt készítmény véletlen beadása után.

 

Ilyen esetekben még ritkább készítmények esetén is  rendelkezésünkre áll az Országos Toxikológiai  Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálat.

Az ETTSZ az adatbázisában szereplő veszélyes anyagokra és veszélyes készítményekre vonatkozóan (pl. háztartási szerek, növényvédő szerek, gyógyszerek, ipari anyagok, mérgező növények, gombák stb.) felvilágosítást ad az emberi élet és egészség védelme, valamint a környezetvédelem érdekében. A szolgálat sürgősségi esetekben, tehát a mérgezettek orvosi elsősegélynyújtását és egészségügyi ellátását végzők, valamint a lakosság és különböző hatóságok részére baleset elhárításához 24 órás ügyelet formájában áll rendelkezésre, és információt ad az elsősegélynyújtással, várható tünetekkel, egészségkárosító hatással és egyéb teendőkkel kapcsolatban. Egyéb, nem sürgősségi esetekben (toxikológiai vagy jogszabályt, nyilvántartást érintő kérdésekben) munkaidőben ad felvilágosítást.

Kapcsolódó cikkek

Tisztelt Doktor Úr! Kislányomat pár hetes kora óta anyósom is pelenkázza. Miután a köldökcsonkja leesett bevallotta, hogy párszor tett rá a babapúderből. (sima bolti, nem gyógyszertári) Szépen leszáradt a csonk, nem látszik rajta semmi. Ugye nem okozott ezzel semmi bajt? Válaszát előre is köszönöm! 

 Üdvözlöm. 1 éves kisfiam a mai napig nem kapott tejterméket 6 hónapos tejpéptől ekcéma miatt. A doktornő szabad étrendet írt neki. De hogyan is kezdjünk hozzá? Mit adhatok neki először, és mennyit? A tápszer helyett adhatok neki tejet? Válaszát előre is köszönöm! 

Tisztelt Doktor úr !A lányom aki 10-hónapos csütörtök hajnalban be lázasodot es péntek délutánra kaptam is időpontot ,de addigra mar le vittem a lázat kapot tylenort (acetaminophen) és advilt (ibuprofen) felváltva.Az orvos azt mondta minden ok ez csak vírus adjam továbbra a tylenort es az advilt felváltva.Haza értünk en adtam neki a gyógyszereket felváltva ,de ő kb.délután 5-órától sírt pici szünetekkel ,étvágya nem volt anya tejet is csak nagyon keveset ivott,de viszon büfögöt nagyokat es fingot is elég gyakran.este 9:30-kor adtam neki tylenort picit jobban lett es el aludt.Mikor föl ébredt játszott ,nevezett es hirtelen megint keserves sírásba kezdet es észre vettem hogy a jobb lába rángatozik 1-2masodpercig tartot amikor ez el mult akkor abba hagyta a sírást .Vasarnap hajnalra jobban lett evett is kakilt is aludt is nem sírt ,en az advil ra gondoltam mert azt nem szoktam neki adni csak tylenort ha oltást kap vagy mikor lfajdalmát akarom csillapítani .Egesznap ok volt este fele 10-körül megint sírt pár másodpercig kétszer .Aludt szepen de most reggel 5:30 körül megint sírt almából 3-szór ami pár percesek de ölembe fogtam magamhoz ölelték es éreztem megint ,hogy olyan mint a görcs jön a lábaba. Doktor úr meg tudná mondani ,hogy mi ez vagy mi okozhatta vagy hogy mire gondoljak??? Előre is köszönöm